Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kostel ve Spálově se otevřel po roční opravě

Spálov - Po roční opravě za více než 1,6 milionu korun se znovu otevřel kostel svatého Jakuba ve Spálově na Novojičínsku. Sanací zdiva se z kostela podařilo odstranit vlhkost, rekonstrukci mají za sebou také dřevěné části kostela, které poškodila dřevomorka. ČTK to řekl administrátor farnosti Zdenko Vavro.

"Oprava byla velice důležitá. Velká vlhkost a dřevomorka by zničily celý interiér kostela," řekl, Vavro. Dřevomorka a dřevokazný hmyz poškodily kostelní lavice či křížovou cestu, které musely být repasovány. Vnitřní sanace zdiva se uskutečnila už předloni, vloni na ni navázaly vnější sanace stavby a kostel byl také vymalován.

"Demontáž lavic proběhla už loni v lednu, v dubnu následovala sanace zdiva a hotovo jsme měli až v listopadu. Tím ale rekonstrukce zcela nekončí, v letošním roce budeme pokračovat renovací vybavení interiéru,"
uvedla Kamila Ambrožová, vedoucí odboru rozvoje města Odry, pod které Spálov spadá.

Vavro řekl, že na opravě kostela se finančně podílely městys Spálov, Diecéze ostravsko-opavská, Moravskoslezský kraj a Nadace ČEZ, ale také lidé, kteří věnovali peníze ve veřejné sbírce. Původně gotický kostel svatého Jakuba je dominantou Spálova a zároveň jedinou kulturní památkou obce.
Autor: ČTK, 16.01.17 12:15
Návštěvnost: 1142 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.