Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Holešov chce letos dokončit opravu střech a fasád zámkuHolešov - Holešovská radnice letos plánuje dokončení opravy střech a fasád svého zámku, kterou zahájila v roce 2014. Závěrečná etapa prací si vyžádá zhruba deset milionů korun, řekl ČTK starosta Rudolf Seifert (TOP 09). Město jedná ohledně pokrytí části nákladů o dotaci s ministerstvem kultury.


"Zámek vyžaduje i další investice. Kromě dokončení opravy střech a fasád je nutno velice brzy rekonstruovat vstupní most do zámku, který je v dost špatném stavu. Jsou tam staré klenby z původního mostu, případně ještě z původního zámečku," uvedl Seifert. Zřejmě až další zastupitelstvo podle něj rozhodne o budoucím využití a opravě nyní zakonzervovaného druhého patra zámku.

Renesanční zámek byl postaven v roce 1574 na místě někdejší gotické tvrze z 15. století, její část se na zámku dodnes zachovala. Na konci třicetileté války v roce 1643 zámek vyplenili a vypálili Švédi. V takovém stavu ho v roce 1651 koupil Jan hrabě z Rottalu, který si objednal jeho přestavbu v duchu raného baroka. Dokončena byla před rokem 1674.

Poslední závažnější stavební změny na zámku spadají do období pozdního klasicismu, tedy do poloviny 19. století. V roce 1948 byl zámek znárodněn, v roce 1992 ho v restituci získala soukromá majitelka, od které ho radnice koupila v roce 2005 za 13,4 milionu korun. Z asi 380 milionů Kč dosud investovaných do oprav bylo přes 100 milionů korun z dotací.

Město opravilo a otevřelo sklepení, přízemí a první patro zámku. Opraveno bylo i nádvoří a částečně zahrada. Druhé patro zámku je zakonzervováno, náklady na jeho opravu se pohybují v desítkách milionů korun. Na zámku se konají výstavy a koncerty, ve sklepení je hudební klub, nádvoří a zahrada slouží k různým akcím včetně festivalů.
Autor: ČTK, 15.01.17 14:55
Návštěvnost: 1099 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.