Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nejlepším rodinným domem světa je Konieczného archa"Konieczného archa", neboli vlastní dům Roberta Konieczného, majitele a vedoucí osobnosti
polského architektonického studia KWK Promes z Katovic, získala ocenění

Nejlepší rodinný dům světa v rámci Wallpaper* Design Awards 2017

Hornatá krajina jižního Polska se stala klíčovou inspirací pro návrh tzv. Konieczného archy situované v obci Brenna nedaleko Těšína. Objekt domu se nachází ve svažité lokalitě, kde se vyskytují časté a nebezpečné sesuvy půdy. Vznášející se nad terénem svahu hmota objektu umožňuje stékající vodě a bahnu protéct pod domem bez možností jeho poškození. Velmi citlivě a vkusně zvládnutá hmota domu se jeví pozorovateli jako plující svahem abstraktní loď, jako jakási mytická archa.   

O udělení ceny tohoto prestižního lifestylového časopisu rozhodovala porota ve složení Amanda Levete (dříve Future System), Ronan & Erwan Bouroullec, Ramdane Touhami, Laeticia Casta a Tom Sachs.
http://www.wallpaper.com/design-awards/2017#184975

Na závěr ještě připomeňme, že kromě aktuální ocenění  Best new private house (Wallpaper* Design Awards 2017) v minulém roce architekt Robert Konieczny a jeho tým se stali držiteli takových ocenění jakými jsou World Building of the Year 2016 (World Architecture Festival)  a také European Prize for Urban Public Space 2016 (CCCB)
Zdroj: Kabinet architektury
Vložil: Tisková zpráva, 14.01.17 14:25
Návštěvnost: 4957 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.