Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrava chystá renovaci chráněné Grossmannovy vily

foto: http://www.patriotmagazin.cz/

Ostrava - Město Ostrava chystá rekonstrukci památkově chráněné Grossmannovy vily z roku 1923 v ulici Na Zapadlém nedaleko krajského úřadu, která byla rodinným sídlem ostravského architekta Františka Grossmanna. V minulosti se bezúspěšně pokoušelo vilu prodat, nakonec se rozhodlo, že ji opraví a využije k reprezentačním účelům. Město nyní vyhlásilo veřejnou zakázku na vytvoření projektové dokumentace, řekl dnes novinářům primátor Tomáš Macura (ANO).


"Mám představu, že by ta projektová dokumentace měla být hotova nejpozději do půl roku, to znamená někdy v polovině roku 2017. Poté bychom samozřejmě vyhlásili výběrové řízení na zhotovitele té stavby, takže si myslím, že by ta vlastní rekonstrukce mohla začít někdy v roce 2018,"
uvedl Macura. Předpokládá, že náklady na renovaci by se mohly pohybovat kolem 40 milionů korun.

"Město obecně se ne úplně hezky v minulosti chovalo k památkám, které na území města jsou. Stavěly se nové baráky, staré se většinou bouraly nebo se neudržovaly. Grossmannova vila je skutečně jedním z architektonických klenotů na území města. Pokusy o její využití byly různé,"
řekl primátor.

Také město podle něj dlouho zvažovalo, jak vilu využít. Nakonec se rozhodlo, že by vila měla sloužit například pro různá jednání, ale její součástí by byly i ubytovací kapacity určené pro významné návštěvy přijíždějící do města. Macura chce o dalším fungování vily jednat i s krajem a dohodnout se na společném projektu. Město navíc už nyní muselo do vily investovat, například do její ostrahy nebo základních záchovných prací. Ročně to je kolem 100.000 až 200.000 korun.

Podobným způsobem chce město renovovat například další dvě vily ostravského stavitele Bohumila Židlického v areálu Městské nemocnice Ostrava. "Obě dvě vily byly koncem loňského roku se souhlasem města prohlášeny kulturními památkami. I v tomto případě jsme se přihlásili k tomu, že vily opravíme," řekl Macura. Podle něj jsou ale v podstatně lepším stavu než Gorssmannova. Město chystá investiční záměr a řeší možné využití objektů. Pravděpodobně by v nich mohly být ordinace lékařů.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 11.01.17 14:00
Návštěvnost: 1090 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.