Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brněnští radní schválili směnu pozemků pro stavbu atletické haly

Brno - Brněnští radní dnes schválili směnu pozemků, městu to má umožnit stavbu atletické haly. Společnosti CD XXI převede město za pozemky mezi dálničním přivaděčem a ulicí Netroufalky několik pozemků v různých částech Brna. Celkem jde o směnu v hodnotě zhruba 81 milionů korun. Musí ji ještě schválit zastupitelstvo a optimistické odhady hovoří o tom, že stavět by se mohlo už na začátku příštího roku, řekl dnes na tiskové konferenci po jednání rady náměstek primátora Richard Mrázek.

Pozemek pro halu je jedním z posledních v oblasti univerzitního kampusu, jde zhruba o dva hektary. Firma, s níž město bude směňovat, dostane například pozemky v Králově Poli, u ulice Dornych, pozemky, které jsou pod již provozovanými stavbami v Bystrci a ve Starém Lískovci a také nemovitost v Leitnerově ulici. "K tomu ještě společnost městu doplatí zhruba pět milionů korun," řekl Mrázek.

Stavbu za půl miliardy korun chce město co nejvíce urychlit. "Když zastupitelstvo směnu odsouhlasí, vypíšeme výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace, který bude odpovědný za vydání územního rozhodnutí i stavebního povolení. A za rok by bylo možně začít stavět," řekl Mrázek.

Město se k výstavbě haly s hledištěm pro 2000 diváků zavázalo v memorandu, které podepsalo loni v listopadu společně s Masarykovou univerzitou a Českým atletickým svazem. Cílem je vyřešit dlouhodobě neutěšenou situaci brněnské atletiky. Atleti totiž nemají v případě nepříznivých povětrnostních podmínek kde trénovat a uchylují se do různých tělocvičen.

Hala bude mít jak běžecký ovál, tak sektory pro technické disciplíny. Využívat ji budou i studenti fakulty sportovních studií, která sídlí naproti přes silnici.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 10.01.17 17:45
Návštěvnost: 1137 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.