Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pod hradem Veveří staví dopravní podnik nové přístaviště

Brno - Dopravní podnik staví na Brněnské přehradě pod hradem Veveří nové přístaviště pro své lodě. Výhodou bude bezbariérový přístup pod hrad, dosud museli lidé po vystoupení z lodě stoupat po schodech ve skále. I proto se nové přístaviště posunulo směrem k hradu. Otevřít se má při zahájení lodní sezony v dubnu, sdělila ČTK mluvčí podniku Barbora Lukšová.

Náklady na stavbu jsou téměř deset milionů korun. Zastávka pod hradem je jedna z nejvytíženějších, řada lidí totiž návštěvu hradu spojí s výletem na lodi. "Částečně je potřeba zasypat zátoku, kde vznikne menší odpočinkové místo u již existující studánky," uvedla Lukšová. Zároveň bude možné bezbariérové napojení na turistickou pěší trasu.

Dopravní podnik vylepšováním přístupů na loď pokračuje v loňské investici, kdy vzniklo nové přístaviště na Kozí horce za 2,5 milionu korun. I to má bezbariérový přístup, který se hodí nejenom lidem na vozíčku, ale i rodinám s kočárky.

V posledních letech byl o plavbu po Brněnské přehradě čím dál větší zájem. Loni svezly lodě 240.000 cestujících, což bylo nejvíce za posledních 19 let. Slavilo se také 70 let od zahájení plavby na Brněnské přehradě, která byla již od počátku elektrická.
Autor: ČTK, 09.01.17 17:40
Návštěvnost: 1253 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.