Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zlínský kraj dá na opravu hradu ve Zlíně-Malenovicích 21 mil. KčZlín - Zlínský kraj dá na opravu hradu ve Zlíně-Malenovicích 21 milionů korun. Hrad potřebuje staticky zajistit, řekl dnes novinářům hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Hrad spravuje Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které je příspěvkovou organizací kraje.

Opravy by měly začít na jaře, potrvají i v příštím roce. Už na podzim se hrad uzavřel veřejnosti a začalo stěhování expozic do skladovacích prostor. Odborníci zjistili, že skalnaté podloží je v pořádku, ale rozestupují se zdi, řekl ČTK radní Jan Pijáček (ODS).

Součástí rekonstrukce bude zpevnění zdí a sjednocení barevnosti fasády. Objekt bude odvodněn a restaurátoři budou dělat drobné úpravy v interiérech hradu, uvedla mluvčí kraje Renata Janečková.

Hrad navštěvuje v posledních letech stále více lidí, předloni do něj zavítalo téměř 20.000 návštěvníků. Hrad založil pravděpodobně moravský markrabě Jan Jindřich, mladší bratr Karla IV., po roce 1360. V dalších staletích v něm byly provedeny gotické a renesanční přestavby. Současnou podobu Malenovice získaly barokními úpravami za majitelů Liechtensteinů-Kastelkornů.
Autor: ČTK, 09.01.17 17:40
Návštěvnost: 1127 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.