Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Vrbno pod Pradědem připravuje opravu kulturního domu

foto: www.vrbnopp.cz
Vrbno pod Pradědem - Radnice ve Vrbně pod Pradědem na Bruntálsku připravuje rekonstrukci kulturního domu. Budovu bývalého Klubu Lisovny nových hmot město loni v září koupilo od soukromého vlastníka za necelé čtyři miliony korun. V její části má vzniknout muzeum. Letos chce město dokončit projektovou dokumentaci. ČTK to řekla místostarostka Pavla Müllerová (ANO).


"Samotná budova z roku 1929 je v docela slušném stavu. Interiér je naopak zdevastovaný," řekla. Dodala, že v letošním rozpočtu se už s penězi potřebnými na pořízení projektu počítá. Celkem město předpokládá, že do rekonstrukce investuje okolo 20 milionů korun.

Částečně bude chtít získat na stavební práce dotace. "Alespoň na zateplení či pořízení vytápěcího systému," řekla. V budoucnu by budova, kterou soukromý vlastník do roku 2002 využíval pro pořádání diskoték, měla dál sloužit kultuře a společenským akcím. Radnice předpokládá, že ji do správy dostane její kulturní příspěvková organizace.

"Konat by se tam měly plesy, divadla, koncerty. Chceme tam také mít restauraci. Tu bychom ale pronajali. V podkroví pak chceme zřídit muzeum. To ve Vrbně pod Pradědem chybí,"
řekla místostarostka.
Autor: ČTK, 08.01.17 12:30
Návštěvnost: 1098 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.