Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Náměstí Míru ve Veselí nad Moravou čeká rekonstrukceVeselí nad Moravou - Veselí nad Moravou na Hodonínsku začne letos s rekonstrukcí náměstí Míru. Město podepsalo smlouvu se zhotovitelem, řekla ČTK mluvčí radnice Petra Pavková. Náklady se pohybují kolem 50 milionů korun. Město si vezme úvěr a bude žádat i o dotace, doplnil místostarosta Petr Kolář (TOP 09). Podle něj Veselí nemá v současnosti přirozené centrum, což by se mělo revitalizací změnit. Vznikne klidová zóna s prostorem pro pěší a cyklostezkou.


Revitalizace začne letos na jaře a skončí v květnu příštího roku. Projekt zahrnuje práce na prostoru od bývalé tržnice přes místo před kulturním domem až po poštu. Navazuje na rekonstrukci části Sokolovské ulice v úseku od hlavní Masarykovy třídy po křižovatku u pobočky pošty, kde z jednosměrné silnice už dříve vznikla pěší zóna. Ta se ještě rozšíří. "Dopravu vyřešíme tak, že zachováme jednosměrnou příjezdovou komunikaci mezi Panským dvorem, kinem a kulturním domem. Bude průjezdná ke Svatoplukově ulici a k bývalé tržnici. Na druhou stranu od Panského dvora po poštu bude pěší zóna s vjezdem pouze pro zásobování," uvedl Kolář.

Dopravní obslužnost pošty a okolních obchodů zůstane podle něj zachovaná stejně jako parkoviště mezi poštou a blízkým hotelem. Práce se dotknou i chodníků a vznikne nová cyklostezka. V místě bude více zeleně a rekreačních prvků. "Bude to klidová zóna pro rodiny s malými dětmi," dodal Kolář.

Rekonstrukci náměstí Míru označil za první ze tří plánovaných etap. Druhá se zaměří na prostor mezi kinem a hotelem a poslední etapa na část mezi poštou a hotelem. V poslední fázi rekonstrukce by mohly vzniknout objekty pro obchod nebo bydlení, ale podle Koláře je to otázka budoucnosti. "V první fázi budeme žádat o dotaci na cyklostezku a chodník, mohla by být do deseti milionů," řekl Kolář. Zbytek bude město hradit úvěrem, vezme si ho ve výši kolem 50 milionů korun.

Veselí leží v sousedství Zlínského kraje. Má asi 11.500 obyvatel. Město ročně hospodaří s rozpočtem kolem 200 milionů korun.
Autor: ČTK, 08.01.17 12:25
Návštěvnost: 1550 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.