Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kutná Hora získala dotaci na opravu Vlašského dvoraKutná Hora - Kutná Hora získala dotaci 89 milionů korun na rozsáhlou rekonstrukci Vlašského dvora. Se zahájením se počítá v druhé polovině roku, práce v přilehlém parku by mohly přijít na řadu už na jaře, řekl dnes ČTK vedoucí odboru investic kutnohorské radnice Jiří Janál.


Celkové náklady budou kolem 100 milionů korun, přesně zatím ještě nebyly vyčísleny. "Těch čísel je více, podle toho, jestli půjdeme do většího rozsahu neuznatelných nákladů, nebo nepůjdeme, což ani ještě není definitivně rozhodnuto. Ale ta dotace je ve výši 89 milionů korun," uvedl Janál.

Starosta Martin Starý (Kutnohorská změna) upozornil na to, že přijetí dotace musejí koncem ledna schválit zastupitelé. "Víme, že jsme dostali dotaci, ale zatím není přijatá," řekl dnes Starý ČTK.

V bývalé středověké mincovně, která je mimo jiné sídlem městského úřadu, je potřeba udělat nové rozvody vody, elektřiny a kanalizace. V parku je potřeba opravit cesty, brouzdaliště, toalety, veškeré zdi, altán a instalovat osvětlení. V budově mají kromě jiného vzniknout nové expozice. Galerie Felixe Jeneweina by se naopak z Vlašského dvora měla přemístit do Sankturinovského domu.

Vlašský dvůr je komplexem staveb z 13. a 14. století. Jeho historie souvisí s bohatým nalezištěm stříbra, které dalo vzniknout královskému hornímu městu Kutné Hoře, jež bylo svého času nejdůležitějším městem po Praze. Jméno získal zřejmě po vlašských mistrech, které král povolal z Florencie.
Zdroj: Jan Kholl
Vložil: ČTK, 06.01.17 08:40
Návštěvnost: 1265 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.