Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeň dokončila opravy fotbalového stadionu, stály půl miliardyPlzeň - Více než půl miliardy korun investovala v uplynulých téměř šesti letech Plzeň do kompletní rekonstrukce a dostavby městského fotbalového stadionu ve Štruncových sadech. Dalších zhruba 90 milionů stály dvě rohové věže, které s pomocí státní dotace platil klub FC Viktoria. Při rekonstrukci stadionu se rušila atletická dráha, proto město postavilo atletům nový stadion za dalších víc než 100 milionů korun.


"Co se týká velikosti, je stadion přesně šitý na potřeby města. Z celého Plzeňského kraje sem jezdí lidé za fotbalem a ten stadion je co 14 dnů vyprodaný," řekl dnes novinářům primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) při představení poslední hotové části oprav stadionu. Podle zástupců města i Viktorie se investice povedly, průměrná návštěvnost zápasů klubu převyšuje 10.000 diváků a je s velkým náskokem nejvyšší v republice.

Poslední etapou oprav bylo dokončení rekonstrukce horní části hlavní tribuny. "Zahrnulo to úpravu povrchů, výměnu sedaček i zábradlí, rekonstrukci stanoviště pro složky integrovaného záchranného systému, rekonstrukci ochozu směrem do parku," popsal technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Kvůli výstavbě rohových věží se demolovala boční přístupová schodiště na hlavní tribunu. Součástí poslední fáze projektu bylo zateplení fasády, rekonstrukce balkonu ve druhém nadzemním podlaží. Lamelami se zakryl ochoz směrem do parku, takže se sjednotil celkový vzhled stadionu, rekonstruovaly se inženýrské sítě, doplnil Šindelář.

Fotbalový klub dodržel slib a postavil dvě rohové věže Sever a Jih. V nich je zázemí pro mladé fotbalisty klubové akademie, která navazuje na krajskou fotbalovou akademii, řekl Petr Žitek, předseda výboru spolku Viktoria Plzeň - fotbal, který zajišťoval stavbu věží. Věže poskytují zázemí, ubytování, prostory pro fyzioterapii, rehabilitaci i stravování mladých fotbalistů. Podle majitele klubu FC Viktoria Plzeň Tomáše Paclíka má nyní klub i město jeden z nejmodernějších stadionů v ČR, který odpovídá nejpřísnějším měřítkům pro evropský fotbal a zároveň nabízí špičkové podmínky pro mladé fotbalové naděje.

V prvních etapách, které začaly na jaře 2011, se odstranily původní valy kolem bývalé atletické dráhy a hrací plocha se posunula k hlavní tribuně. Postupně vznikl nový vstup na hřiště pro hráče, dostavěla se jižní, východní a severní tribuna, vybudovala se osvětlení hrací plochy, parkoviště a část vnitřních prostor a hlediště hlavní tribuny.

Konečné náklady na kompletní opravy se proti původním plánům zvýšily. V lednu 2011 zastupitelstvo schválilo, že do oprav stadionu může jít 365 milionu korun a případně dalších 70 milionů do hlavní tribuny, na nový atletický areál bylo původně určeno 67 milionů korun. Atletický stadion nakonec stál 107 milionů a fotbalový stadion celkem 508 milionů korun včetně DPH, vyčíslil primátor.
Zdroj: Lada Pešková
Vložil: ČTK, 05.01.17 15:30
Návštěvnost: 1220 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.