Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
O osudu části buštěhradského zámku rozhodne vedení kraje letos

zdroj: Středočeský kraj
Buštěhrad - O osudu části buštěhradského zámku rozhodne nové vedení Středočeského kraje letos. Druhá část zámku patří městu Buštěhrad, které do rekonstrukce investuje. Kraj měl naplánovanou kompletní opravu nemovitosti, ale po zadržení a obvinění tehdejšího hejtmana Davida Ratha zámek čeká už pátým rokem na rozhodnutí, zda budou opravy krajské části pokračovat. Dalšími variantami jsou například prodej soukromému investorovi nebo převedení i zbylé části městu. Možnosti ale nové vedení hejtmanství zatím neprojednalo.


"To je další kauza, kterou letošní rok budeme muset řešit a zaujmout k ní nějaké stanovisko," uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Opravu krajské části zámku prosazoval Rath, který byl nepravomocně odsouzen kvůli manipulaci se zakázkami, včetně té na opravu Buštěhradu. Pražský vrchní soud v říjnu rozsudek zrušil, takže krajský soud bude o případu rozhodovat znovu.

Bývalý hejtman Miloš Petera (ČSSD) už dříve uvedl, že ačkoliv měly být na opravu použity evropské dotace, kvůli změně dotační politiky to nebylo možné. Náklady opravy se odhadují na 100 milionů korun.

Třítisícové město Buštěhrad má přibližně čtyřicetimilionový rozpočet, není tedy v jeho možnostech z něj opravit zbývající část zámku, která má sice novou střechu, ale její technický stav je špatný.

Radnice investuje do oprav městské části zámku pravidelně, loni přes milion korun, náklady částečně pokryla dotace ministerstva kultury. V přízemí zámku město plánuje infocentrum, náklady na jeho vznik dosáhnou přibližně dvou milionů korun. I na tyto opravy chce město získat dotace z Programu záchrany architektonického dědictví ministerstva kultury. Podle starostky Daniely Javorčekové je hotový projekt a v ideálním případě by práce mohly začít na jaře.

Středočeský kraj se naopak v předchozích letech zajímal o nákup zámku v Přerově nad Labem, který chce prodat Český rozhlas. Současné vedení kraje se ale podle hejtmanky shodlo na tom, že kraj nebude zámek v tuto chvíli kupovat, protože má dost svých nemovitostí, které potřebují nákladné opravy.
Autor: ČTK, 04.01.17 16:15
Návštěvnost: 932 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.