Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
První část přestavby objektu, který léta hyzdí Ostravu, je hotová

Ostrava - Společnost Red House Development stihla v termínu dokončit první část přestavby železobetonového objektu naproti Domu kultury města Ostravy, který desítky let hyzdil Ostravu. Splnila tak jednu z podmínek danou městem, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská. Takzvaný skelet by měl být do konce roku přebudován na multifunkční dům s kancelářemi i prostory k bydlení.

Společnost Red House Development objekt koupila za zhruba 53 milionů korun v roce 2008. V minulosti město několikrát žádala o prodloužení lhůty pro jeho dostavbu a na rozestavěném objektu, který ve městě chátral zhruba 25 let, se nepracovalo.

Předloni v červnu zastupitelstvo města nejprve odmítlo opětovnou žádost vlastníka objektu na prodloužení termínu dostavby. Nakonec se obě strany na podmínkách dokončení stavby dohodly. Přestavba začala v březnu.

Podle smluvního dodatku muselo být opláštění stavby, tedy fasáda a střecha, hotovy do konce roku 2016. Zcela dokončena pak stavba musí být na konci letošního roku.

Dnes ráno zástupci města stav objektu kontrolovali. "Můžu konstatovat, že posun je znatelný a skelet přestává po více než 25 letech hyzdit Ostravu a že způsob a rozsah opláštění budovy odpovídá požadavkům daným smlouvou. Při letmém pohledu na objekt sice vidíme části, které zůstávají odkryté, ty jsou ale nutné k navazující realizaci díla a instalaci technologií," uvedl náměstek primátora Břetislav Riger (Ostravak). Podle něj tak zatím vše nasvědčuje tomu, že by stavba mohla být dokončena v termínu.

Rozestavěný dům měl být původně krajským sídlem komunistické strany. Po roce 1989 zůstal stát jako torzo minulého režimu. Nachází se přitom na poměrně frekventovaném místě v blízkosti kulturního domu i krajského úřadu.
Autor: ČTK, 02.01.17 20:05
Návštěvnost: 1211 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.