Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Lumion 7
Lumion 7

Již tradičně ke konci roku vychází nová verze programu Lumion. Tentokrát s heslem "Prožijte prostor". Uděláme malé shrnutí funkcí a vlastností celkově, protože stále lze ještě hovořit o tom, že jde o program na českém trhu nový a ne každý jej zná.

Základem programu je využití grafické karty a z toho plynoucí náhled v reálném čase, jež je v kvalitě velice se blížící finánímu výstupu. Tento náhled je ve vyšší verzi programu ještě "vylepšen" díky zdokonalenému enginu, jež zprostředkovává lépe přístup k výpočetním možnostem grafické karty. Ukázka jak takový náhled při práci vypadá je níže na gif animaci:


Vylepšení enginu mimo jiné znamená i snížení nároků na PC, především s novějšími grafickými kartami. Tady obecně pro program doporučujeme používat novější karty, nemusí jít o žádné drahé "profi grafiky", ale mělo by jít o nějakou přiměřenou herní grafickou kartu s cenou okolo aspoň 5 tisíc Kč.

Materiály - stárnutí a břečťan

Na ukázce vidíte i materiál a jeho úpravy. Materiály jsou jedna z věcí, jež se v nové verzi programu změnily. Přibyly v podstatě 2 možnosti (kromě parciálních vylepšení vlastností a přidaných materiálů) jež dovolují přidat stárnutí materiálu a možnost materiál proměnit částečně nebo celý na listy břečťanu. Stárnutí materiálu je zásadní pro vizualizace v zástavbě a pro detaily v interiérech, zatímco porost na materiálu dovolí oživení venkovního prostoru a materiálu u budov, pergol a pod. Kromě toho jsou připraveny i speciální materiály pro aplikaci těchto nových vlastností. Vlastnosti se aplikují - jako většina věcí v programu - pomocí posuvníku. Do toho se dá hodnota zapsat přesně a nebo se dá kopírovat s celým materiálem.3666 Knihoven objektů

Kromě materiálů se tradičně vylepšují a rozšiřují i knihovny objektů. V Lumionu 7 jich je k mání již 3666 v pro verzi a 1229 v standardní verzi. Většinou jde o rostliny, jež jsou zpracovány tak, aby byly detailní a animované (když zapnete vítr). Dále máte na výběr z celé řady jiných objektů jak pro interiéry tak pro exteriéry. Každý objekt má speciální logiku, jež dovoluje upravovat některé vlastnosti. To oceníte především u světel, postav, dopravních prostředků a třeba padajícího listí.Aktualizace modelu se zachováním nastavení

Pokud se Vám objekt nelíbí, můžete si vytvořit svoji vlastní knihovnu z importovaných objektů. Importovat můžete z formátů SKP, DAE, FBX, DWG, DXF, 3DS, OBJ, MAX. Importované soubory jsou samozřejmě provázané s Lumionem ve smyslu referenčních souborů. Jejich aktualizace tak probíhá pomocí jediného kliknutí a to i hromadně, ukázka je zase zde:


OpenStreetMap

Další novinkou v Lumionu 7 je zpřístupnění openstreet map, které Vám dovolí po zadání souřadnic, nebo vybrání místa na mapě, vygenerovat jednoduše okolí Vašeho projektu. Zatím jde o beta verzi, ale předpokládáme, že stejně jako tomu bylo u panoramat a virtuální reality, kterou můžete s Lumionem produkovat, se beta verze bude zdokonalovat v dalších podverzích verze 7, jež by měly vycházet v průběhu roku. Prozatimní podoba vypadá tak, že Vám po zadání místa vyrostou před očima budovy jako kvádry, kterým můžete měnit výšku a volit zabarvení z předvolených šablon.


Mezi další novinky patří i možnost umístit plošná a podélná světla, takže uděláte například led pásek, nebo upravíte světlo procházející okny do interiéru. Můžete také dát materiálu vlastnost vosku a průhlednosti, uděláte tak jednoduše záclony a nahlédnete skrze model. Můžete nahrávat výstupy přímo na youtube, nebo cloud. Když si tyto nové funkce spojíte se staršími z Lumionu 6 a 7 máte již opravdu zajímavý balíček, jehož cílem je Vám maximálně zjednodušit a zefektivni práci s 3D grafikou a vizualizacemi. Lumion je také tvořen s polu s uživateli, což je vidět na každoročních upgrade verzích ale i parciálních updatech.

Na závěr snad jen k poslední novince a výstupům celkově. V Lumionu 7 je již panorama jako standardní výstup a přesunulo se tak z beta do "ostré" verze.

Lumion tak dokáže produkovat:
  • obrázky (render v rámci vteřin)
  • videa (render v rámci minut až 1 hodiny)
  • panorama na mobily, tablety a pc (rendruje rámcově minuty)
  • virtuální realitu (rendruje minuty, testováno již na zařízeních pro VR i chytrých mobilech)
  • 3D půchody pro PC i na VR (nerendruje se - běží naživo, PRO VR zařízení, PC a mobily)
Veškeré výstupy dostanete z Lumionu stejně jednoduše jak jste zvyklí ze starších verzí a s ovládáním programu, jež Vám maximálně ulehčuje práci. Což je vidět na ukázkách výše. Přikládáme ještě kompletní video s novinkami, video totiž řekne více...Na stránkách www.lumion3d.cz naleznete další potřebné informace, ceny, školení a pravidelná setkání, přednášky, návody atd.
Autor: Tisková zpráva, 20.12.16 10:00
Návštěvnost: 2234 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.