Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Schüco na veletrhu BAU 2017 představí textilní fasádu FACID
Schüco na veletrhu BAU 2017 představí textilní fasádu FACID
Energetická efektivita, design, optimalizace a digitální technologie pro budoucí výstavbu
FACID: upínací technologie použitá u spojovacího profilu
Další ročník mezinárodního veletrhu stavebních materiálů BAU vymezuje motto "Budoucnost výstavby". Jak se s tímto zadáním vypořádala společnost Schüco, německý výrobce okenních, dveřních a fasádních systémů, bude od 16. do 21. ledna 2017 k vidění na stánku č. 301 v hale B1 mnichovského výstaviště Messe München. Prezentace specifických řešení zacílených na architekty, zpracovatele a investory vychází z energeticky efektivních a na design orientovaných technologií. Nechybějí ani podpůrné digitální technologie pro procesy plánování, výroby a výstavby. Středem zájmu bezesporu bude atraktivní textilní fasáda FACID i nová řada protipožárních a protikouřových dveřních profilů. 


Požadavky na moderní výstavbu neustále narůstají. Společnost Schüco na nových výzvách pracuje v součinnosti se všemi zainteresovanými partnery. Takto nabyté znalosti a informace pak využívá při vývoji produktů a služeb. Komunikace s architekty, zpracovateli a investory se odráží i na struktuře výstavní plochy na mnichovském veletrhu BAU. Každý si přijde na své. Nové i osvědčené systémy pro okna, dveře, fasády, posuvné stěny, zastínění a zabezpečení budou prezentovány v samostatných produktových sekcích, zároveň se lze těšit na tematická studia s ucelenými inovativními řešeními pro opláštění budov.

Spolehlivost a svoboda při plánování pro architekty

Vysoká úroveň tvůrčí svobody podpořená spolehlivostí při plánování je prioritou. Schüco na veletrhu představí unikátní textilní fasádu FACID. Jedná se o globálně prověřené vysoce flexibilní řešení, které otevírá další možnosti vzhledu budov. Kromě atraktivního designu je významnou výhodou tohoto produktu operativnost a přizpůsobivost, instalace je časově nenáročná a nenarušuje provoz budovy. Zatímco jádro objektu zůstává, vzhled se může v průběhu času měnit třeba z důvodu jiného využití objektu, kvůli technickým modifikacím či pro novou firemní architekturu. Ať už se jedná o fasádu zavěšenou, zezadu odvětrávanou či integrovanou, případně na přání se stínicí a protisluneční technikou a dodatečnými dekorativními úpravami včetně možnosti kombinované fasády, FACID je založena na rychlé instalaci díky upínacímu systému a nevyžaduje náročnou výrobu. Výhodou je také nízká hmotnost. 

FACID plášť na fasádě o rozloze 20.000 m² na letišti Berlin Brandenburg Willy Brandt.

Se systémem FACID lze každý udržitelný objekt atraktivně odlišit. K výběru je několik typů fasádních tkanin, vždy záleží na účelu a typu objektu. Například se může jednat o předpjatý výplet z PVC vláken s možností potisku nebo o vysoce kvalitní skelná vlákna s protipožární odolností třídy A2. Všechna vlákna jsou k dispozici v mnoha barvách a v různém stupni pórovitosti, například tak lze řešit příčnou ventilaci v parkovacích domech.

Efektivní výroba a instalace pro zpracovatele

Jednoduchost, bezpečnost a rychlost, tudíž ekonomická výroba a instalace, to jsou hlavní kritéria, která hledají zpracovatelé. Schüco se na veletrhu zaměří na optimalizaci výrobních procesů, od plánování až po instalaci na místě. Jedním z příkladů může být nová řada dveřních profilů s protipožární a protikouřovou ochranou stavební hloubky 90 nebo 76 mm (Schüco FireStop ADS 90 FR 30 a Schüco FireStop ADS 76.NI SP). Díky unikátní geometrii profilů jsou komponenty kování montovány bez nutnosti frézování a použití nástrojů. Dojde-li v průběhu životního cyklu ke změně využití, lze komponenty kování jednoduše a s minimálními náklady uzpůsobit novým potřebám. Systém umožňuje navrhnout protipožární dveře bez zamykací techniky, ideální pro interiérové dveře s vysokou frekvencí užití.

Bezpečnost a design pro investory

Investory zajímá udržitelná, bezpečná a ekonomická výstavba s individuálním designem. Schüco této cílové skupině v Mnichově ukáže trvalé a udržitelné produkty, ideální pro realizaci úspěšných projektů s maximální návratností. Příkladem je fasádní systém Schüco FWS 50.SI a vysoce tepelně izolovaný okenní systém Schüco AWS 75.SI+, které byly dle aktuálního C2C standardu amerického institutu "Cradle to Cradle Products Innovation Institute" oceněny certifikátem Silver.

3D vzhled textilní fasády FACID na budově chirurgického centra v Mnichově (Großhadern).

Pro více informací o systémech Schüco navštivte www.schueco.cz.
Autor: Tisková zpráva, 05.12.16 09:45
Návštěvnost: 1751 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.