Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na konferenci Smart home ve světě Internetu věcí zavítalo přes 110 zájemců o moderní technologie
Na konferenci Smart home ve světě Internetu věcí zavítalo přes 110 zájemců o moderní technologie

Ve středu 14. 9. 2016 proběhla v reprezentativních prostorách hotelu Grandior v Praze konference SMART HOME ve světě Internetu věcí. Toto téma přilákalo více než stovku zájemců z řad architektů, projektantů a dalších tvůrců moderního bydlení.
 


Z úvodu, který se věnoval průzkumu, statistikám i prognózám oblastí Smart Home a Internetu věcí, vyplynuly hlavní argumenty, proč je pro nás internet tak důležitý. Pořizujeme si chytré domy, protože nám přinášejí nejen pohodlí, ale hlavně spolehlivé zabezpečení, úspory energií a vzdálený dohled z chytrého telefonu, tabletu a nově také z chytrých hodinek. Svět internetu věcí ale dávno překročil práh našich domácností. Na konferenci se probírala témata Smart cities, možnosti využití dotací a dokonce řízení městské hromadné dopravy.

Druhý blok konference se zaměřil na představení možností a využití praktických funkcí pro chytré bydlení. Energetický management zaujímá 2. místo mezi nejžádanějšími technologiemi Smart Home. Inteligentní řízení pomáhá úsporám energií nejen pouhou regulací teploty topných těles, ale právě komplexním řízením všech zdrojů tepla i chlazení, dále také ovládáním osvětlení, spínáním spotřebičů či regulací ohřevu vody v návaznosti na specifické režimy (přítomnost osob v domě, v místnosti, během dne / v noci apod..). S rekuperací (zpětným využitím tepla odváděného z místnosti) dosáhneme ve třídě A+ až 90% účinnosti při nízkých provozních nákladech.
 
Milým zpestřením bylo osobní setkání s architekty ve 3. bloku konference. I jejich pohledy byly různé – jedni byli prvními zkušenostmi se smart technologiemi příjemně překvapení a ocenili zejména bezdrátové ovládání, snadnou instalaci a design.  Další apelovali na zdraví, důsledné větrání a racionální zacházení s energiemi, což umožňuje zejména komplexní řešení systému. Perličkou mezi stavbami byl příspěvek o domě krytém zeminou.

Základem každého domova je bezpečí. Celosvětově patří zabezpečovací a přístupové systémy s více než 19% podílem na první místo mezi nejčastěji využívanými technologiemi v oblasti Smart Home. Podle průzkumů ze vzorku 508 zájemců o chytré bydlení v ČR, patří zabezpečovací technika a kamery na 2. místo hned po regulaci teploty. V posledním bloku pak měli účastníci konference také možnost se projít se virtuálním chytrým domem či shlédnout inspirující řešení „smart space.“ 

O atraktivitě tématu Konference svědčí jména světových značek, která na konferenci zazněla a podělila se o své zkušenosti v oblasti internetu věcí. Mezi přednášejícími byli zástupci společností Microsoft, Samsung, Miele, Dimension Data, AV MEDIA, 2N Telekomunikace, Atrea, BaSyS, ELKO EP, KENERS, Smart City Institut a další..
 
Jsme přesvědčení, že setkávání architektů a projektantů s poskytovateli technologií, které tvoří smart home/space/office – zkrátka každou část našeho současného bytí, má smysl. Věříme, že si z Konference její účastníci odnesli praktické informace, další rozměr do své práce a chuť měnit a obnovovat svět kolem sebe k lepšímu se všemi prostředky, které nám naše doba poskytuje.

Jedním z činností Asociace chytrého bydlení je právě osvěta chytrého bydlení a chytrých technologií. Za tímto účelem sdružení připravuje SOUTĚŽ PRO ARCHITEKTY, ve které se budou moci zapojit do inovativních řešení využití smart home zařízení v libovolných prostorách. Sdružení ACHB nyní připravuje podmínky a pravidla soutěže, které zveřejní přelomu podzimu/zimy 2016.
Zdroj: Asociace chytrého bydlení
Vložil: Tisková zpráva, 21.09.16 10:45
Návštěvnost: 912 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.