Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stropy pro zdravotnická zařízení
Stropy pro zdravotnická zařízení

Podoba interiéru významně ovlivňuje zdraví člověka. Jak fyzické, tak psychické. Zdravotnická zařízení by proto neměla evokovat cizí a nepřívětivé prostory, v němž se pacient cítí nemocnější a ztracený, ale naopak by se mělo vyznačovat krásným designem, funkčností a akustickým komfortem. Důležité je také používat materiály, které jsou absolutně zdravotně nezávadné.

ESTETIKA A POHODLÍ

UK Southmead Hospital
Stavební materiály používané ve zdravotnických objektech musí splňovat přísné požadavky na zdravotní nezávadnost a odolnost. Jejich čištění a dezinfekce musí být snadné, zároveň musí být zachovány jejich akustické a estetické vlastnosti.
Stropní systémy ROCKFON jsou projektovány tak, aby splňovaly vysoké nároky kladené na výrobky určené pro zdravotnické objekty, a to z hlediska akustiky, hygieny a bezpečnosti. Zlepšují akustické podmínky v místnostech a omezují tak zdraví škodlivý hluk, který, jak je všeobecně známo, negativně působí na celý organismus. Hluk je příčinou poruch spánku, změn srdečního rytmu, krevního tlaku i dechové frekvence. V praxi to znamená dodržet větší klid v místnostech, ve kterých pacienti a zdravotnický personál mohou pracovat a odpočívat v klidu, a tím se uzdravovat.

HYGIENA ABEZPEČNOST
UK Southmead Hospital

Odhadem až 10 % pacientů je během hospitalizace infikováno. Tato nepřívětivá statistika se týká nemocnic celého světa. Je dokázáno, že se to týká nejen oddělení chirurgie, ale k infekcím dochází i na rehabilitačních úsecích. Jedním z důvodů jsou špatné sanitární a hygienické podmínky ve zdravotnických zařízeních.

Výrobky ROCKFON splňují přísné hygienické požadavky a snižují tak rizika vzniku nemocniční infekce i v prostorách s nejvyšším rizikem. Stopy se vyznačují vyšší životností a odolností vůči působení agresivních detergentů a dezinfekčních prostředků, lze je tedy použít i v místech s častým čištěním.

Stropy jsou vyrobeny ze 100% anorganického materiálu, který chrání proti šíření nebezpečných mikroorganismů, jako jsou bakterie a plísně. Výrobky z řady MediCare byly na odolnost proti mikroorganismům samozřejmě testovány (resistence proti MRSA, Candida Albicans, Aspergillus Niger).

UK Southmead Hospital

NEMOCNICE SOUTHMEAD

NOVÁ NEMOCNICE SOUTHMEAD je jednou z nejekologičtějších budov svého formátu ve Velké Británii . Chytrá materiálová řešení i inovace postupů přispěly k získání „prvotřídního“ hodnocení nemocnice v systému BREEAM. Architekti měli v úmyslu propojit estetiku a udržitelnost budovy, vyhnout se čtvercovému vzhledu typických závěsných stropů, ale zároveň chtěli vytvořit vysoce kvalitní stropy, které by odrážely světlo a snižovaly nároky na umělé osvětlení.
Nemocnice byla vybavena stropními panely ROCKFON MediCare  se skrytými hranami, aby tak vytvořila jednotný vzhled a dosáhla 86% odrazivosti světla. Řada MediCare také splňuje požadavky na jednoduchou údržbu a udržování hygieny ve zdravotnických zařízeních. Tato řada se vyznačuje nízkou emisí pevných částic a systém ROCKFON MediCare Plus byl zařazen do 4. třídy podle směrnice ISO o čistých prostorách a systém ROCKFON MediCare Standard do 5. třídy.
Zdroj: ROCKFON Rockwool
Vložil: Tisková zpráva, 22.09.16 10:55
Návštěvnost: 1332 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.