Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Úspěch české malířky u francouzské keramičky
Úspěch české malířky u francouzské keramičky

Před rokem vyhlásila firma Archtiles první Mezinárodní den kachliček/International Tiles day, a to k datu 21. května. Veřejnosti má tento den připomenout, že keramické dlažby a obklady patří mezi materiály, které lidstvo doprovázejí po mnoho tisíciletí.

zleva / Ira Svobodová, Petr Kunt, Eva Eisler
V rámci tohoto dne a za podpory tradičních evropských výrobců dlažeb a obkladů proběhla v loňském roce také soutěž pro přední české umělce, architekty a designéry. Jejím cílem byla výroba autorských kolekcí přímo v továrnách slavných výrobců, a to italských REFIN a MADE A MANO, francouzského Normandy ceramics a španělského INALCO.

Rok po této soutěži už může team ARCHTILES ve světě keramiky oznámit první úspěch českého umělce. Z deseti soutěžících, kteří si mezi sebe rozdělili několik kategorií, totiž dosáhla mezinárodního úspěchu kolekce české akademické malířky Iry Svobodové. Její díla jsou kromě soukromých sbírek zastoupena také v českých a amerických galeriích, vystavovala i na stěnách uměleckých domů v New Yorku, Los Angeles, ve Vídni nebo v Londýně.

Černobílou 3D kolekci dekorativních obkladů, založenou na optických efektech a hře světla a stínů, kterou Ira Svobodová v rámci prvního Mezinárodního dne kachliček navrhla, zařadil do své nabídky francouzský výrobce keramiky NORMANDY CERAMICS. Aktuálně se u evropských výrobců plánuje také realizace sérií podle návrhu od architektonických studií FORMA FATAL, A69 a dalších účastníků loňské soutěže.


Zdroj: Archtiles s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 07.06.16 10:30
Návštěvnost: 2154 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.