Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno hledá projektanta na Janáčkovo kulturní centrum

Brno - Brno hledá projektanta na svatbu Janáčkova kulturního centra. Úkolem projektanta bude dispoziční řešení budovy a samotný koncertní sál, sdělila dnes v tiskové zprávě mluvčí sálu Kateřina Konečná. Podle primátora Brna Petra Vokřála (ANO) je výběr projektanta dalším důležitým krokem k výstavbě. Janáčkovo kulturní centrum vznikne na rohu Besední a Veselé ulice skoro za 1,3 miliardy korun. Nabídne 1250 míst. Město chce zahájit stavbu sálu na konci příštího roku.

Termín na podání přihlášek je do 27. června. "Projektant navrhne dispoziční řešení vnitřku budovy, jako například šatny, kanceláře, zkušebny, společné prostory, ale také samotný sál, jeho tvar, velikost, rozmístění sedadel, odhlučnění, materiály obkladů a podobně," uvedla Konečná.

Podle ní by měl být dodavatelem dokumentace tým odborníků a autorizovaných osob. "Nebudou ho tvořit jen projektanti a architekti, ale především odborníci na akustiku," uvedla. Město požaduje, aby projektanti měli zkušenosti s projektováním koncertních sálů, ale i se stavbou velkých objektů a stavbami v památkových zónách. "Máme signály, že se o projekt zajímají odborníci z několika zemí, nejen evropských," uvedla Marie Kučerová, ředitelka Filharmonie Brno, která najde v Janáčkově kulturním centru zázemí. Více než sto členů Filharmonie Brno totiž hraje a zkouší v nevyhovujících podmínkách.

O vítězi rozhodne odborná komise. Její složení zatím není jasné, jedním z členů by však mohl být nový městský architekt Michal Sedláček. "Po kvalifikačním kole bude následovat soutěžní kolo, ve kterém rozhodne cena projektu. Následné projekční práce pak potrvají přibližně rok," uvedla Konečná. Mezi tím se se podle ní bude pracovat na rozdělení financování mezi město, kraj a stát.

V místě nejprve vzniknou garáže bezmála pro 200 aut. Pokud nenastanou problémy, mohla by na stavbu garáží plynule navázat samotná stavba sálu.
Autor: ČTK, 04.05.16 15:35
Návštěvnost: 3537 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
výběr projektanta Ing.arch. Josef Myslivec 07.05.16 15:48
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.