Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architekti navrhli podoby přestavby kláštera dominikánů v Chebu

Cheb - Cheb má návrhy, jak by mohla vypadat přestavba dominikánského kláštera v centru města na sídlo základní umělecké školy. Svou představu poskytli městu účastníci architektonické soutěže, kterou vyhlásila Společnost Petra Parléře. Kdy by se ale nákladná přestavba měla uskutečnit, bude záležet na možnostech městské pokladny, řekl dnes ČTK místostarosta Pavel Hojda (KSČM).
    Zadání soutěže zahrnovalo nejen samotné využití kláštera, který ještě před několika lety sloužil jako kulturní centrum, ale také úpravy jeho okolí, zejména Jánského náměstí a ulic Kamenná a Dominikánská.
    Podle Hojdy návrhy přinesly řadu podnětů, a to jak uvnitř kláštera, tak i například pro otevření areálu směrem do Jánského náměstí. "V současné době klášter nemá využití, jediné, co nás napadlo, je přestěhování základní umělecké školy. Jinak, i kdybychom dělali základní údržbu, bude barokní památka stejně postupně chátrat," uvedl Hojda.
    Jenže náklady ve výši několika set milionů korun na rekonstrukci bude město hledat těžko. Podle Hojdy je tak přestavba zatím ve výhledu na příští roky.
    Dominikánský klášter je jedním ze tří ve městě. V majetku města je františkánský klášter, který město postupně opravuje, ale zatím využívá jen okrajově, a právě dominikánský klášter v Kamenné ulici. Až do dokončení stavby Kulturního centra Svoboda byl klášter dějištěm koncertů i společenských akcí. Nyní je z velké části nevyužívaný.
    Porota soutěže vybrala jako vítězný návrh práci Atelieru Brandštetr, který získá odměnu 300.000 korun. Odměnu 150.000 a 100.000 pak dostanou i další dva oceněné návrhy. Lidé si je mohou prohlédnout od čtvrtka na výstavě ve vestibulu chebského vlakového nádraží.
Autor: ČTK, 12.10.15 17:50
Návštěvnost: 1495 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.