Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Příští týden má skončit rekonstrukce kolínské vodárenské věže

Kolín - Rekonstrukce bývalé vodárenské věže v Kolíně, ze které vzniká rozhledna, by měla být dokončena do konce příštího týdne. Opravy technické památky za přibližně osm milionů korun zaplatí z velké části dotace z evropských fondů. Po dokončení stavby bude vodárna vybavena potřebnou technikou, řekl dnes ČTK vedoucí odboru regionálního rozvoje města Martin Tichý. Veřejnosti se rozhledna otevře v srpnu.
    Původně měly opravy vodárenské věže skončit do konce června, nabraly tedy asi týdenní zpoždění. "Zatím tento termín platí podle vyjádření zhotovitele a dohody s naším technickým dozorem. Jestli to splní, uvidíme," řekl ČTK Tichý. První ochoz věže bude bezbariérový a návštěvníkům nabídne projekci z horního patra prostřednictvím kamer umístěných na vyhlídce. Stavebníci opravili také interiér, kde bude možné zhlédnout expozice zaměřené na industriální architekturu města a jeho okolí. "V první fázi to bude poněkud úspornější varianta expozice a vnitřního vybavení a plánuje se to možná dovybavit ještě v další etapě, a to vzhledem k poskytnutým dotační prostředkům," dodal Tichý. V přízemí objektu město plánuje také infocentrum, kde návštěvníci památky získají potřebné turistické informace. V prostoru bývalé nádrže má scénograf promítat za doprovodu hudby a světel vodní bubliny na stěnu nádrže.
    Kolínská vodárenská věž patří k dominantám města. Dosud byla prázdná a nijak se nevyužívala. Byla postavena v roce 1930 jako dílo architektů Františka Jandy a Jana Hráského. Původní majitel, vodohospodářská společnost, ji před lety prodal soukromníkovi, ten potom dalšímu zájemci. Objekt mezitím chátral. Nakonec ho získalo město. Do budoucna radnice počítá i se zvelebením lokality kolem vodárny a instalací herních prvků pro děti.
Autor: ČTK, 02.07.15 16:10
Návštěvnost: 2627 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.