Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Výstava v Luhačovicích představuje práci architekta Fuchse

Bohuslav Fuchs, pension Radun, 1927
Luhačovice (Zlínsko) - Práci architekta Bohuslava Fuchse přibližuje nová výstava v Luhačovicích na Zlínsku. Lidé si ji mohou prohlédnout v hotelu Radun, který je také Fuchsovým dílem. Po Dušanu Jurkovičovi je Fuchs druhým architektem, který ovlivnil vzhled lázeňského města, řekla dnes ČTK Laďka Horňáková ze zlínské krajské galerie výtvarného umění.

    "Jurkovič dal Luhačovicím secesního ducha, Fuchs o 20 let později ducha funkcionalismu," uvedla Horňáková, která je v krajské galerii kurátorkou sbírky architektury. Fuchs v Luhačovicích postavil několik moderních penzionů, zejména v Bílé čtvrti. "Začal také s regulačními plány pro lázeňskou akciovou společnost už v počátcích 20. let, poté pro ni pracoval jako už jako zkušený architekt v předválečných a válečných letech, ty plány se už ale nerealizovaly," řekla Horňáková.
    Luhačovický penzion Sáva byl podle ní prototypem ideálního bydlení v lázeňském městě. Fuchs ovlivnil podle Horňákové taky vzhled lázní v Trenčianských Teplicích, působil zejména v Brně.
    Výstava nazvaná Slavné stavby, vily a rodinné domy Bohuslava Fuchse byla připravena u příležitosti 120. výročí narození architekta, potrvá do 2. srpna.
Autor: ČTK, 02.07.15 15:55
Návštěvnost: 1578 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.