Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Klenot z Wachau: vinařské centrum v Kremži
Klenot z Wachau: vinařské centrum v Kremži

Smaragd je značka těch nejkvalitnějších vín z Wachau-Winzer. Jméno ale nepochází od drahokamu, nýbrž od smaragdově zeleného keře vinné révy, který je doma na vinicích v horním Rakousku nad Dunajem, a je symbolem výtečné chuti Wachauských vín. Sluncem zalité úrodné terasy poskytují této odrůdě nezaměnitelnou chuť, která se na jazyku příjemně rozvíjí. Právě to měl před očima architekt Christian Mang, když přemýšlel o designu nového Vinařského centra v Křemži. Realizace tohoto moderního architektonického klenotu, který oko návštěvníků okouzlí zajímavými vizuálními efekty, byla možná díky variabilním materiálům společnosti PREFA Aluminiumprodukte.

Nejen výjimečné víno a nádherná krajina jsou tak typické pro tuto vyhlášenou vinařskou oblast na krásném modrém Dunaji. Navíc se nyní Wachau může pyšnit dalším unikátem, a to nevšedním architektonickým počinem v podobě Vinařského centra na Kremži. Multifunkční budova od architekta Christiana Manga splňuje všechny požadavky školícího centra a v neposlední řadě i technicky dokonale vyvedeného vinného sklepa. Použitá kovová fasáda s řadou odlesků a neobvyklých vizuálních efektů přitom navazuje na ty nejnovější trendy v oblasti současného stavebního designu.

Příroda se odráží v architektuře

Cílem bylo, aby se podařilo celou budovu opticky propojit s prostředím, do kterého je zasazena. To bylo bezezbytku možné díky krytině PREFALZ, v barvě přírodního hliníku. Christian Mang k tomu řekl: „Rozhodli jsme se pro neutrální metalický venkovní plášť budovy, který velice dobře odráží různorodé barevné tóny přírody a okolních budov stejně tak, jako sluneční paprsky.“

PREFA přináší kontrast
Metalický venkovní plášť objektu obepíná horní část stavby. Svým lesklým povrchem vytváří jasný kontrast k masivně vystavěnému betonovému soklu, který tvoří spodní část budovy. Optický předěl tak podtrhuje rozdílné funkce stavby. Centrum vína zastřešuje prodejní prostory, prostory pro semináře, laboratoře pro vývoj a kontrolu vína a také sklepní část, ve které probíhá vinařská škola.

Ušlechtilá vína, ušlechtilá budova
Vysoce kvalitní materiály byly pro architekta Christiana Manga při stavbě tohoto centra naprosto zásadní. Právě u budov, které jsou využívány jako školy a studijní centra, je podle Manga zvlášť důležitá jakási vzorová funkce: „Podle mě není možné, aby kvalitní věci vznikaly v nehezkých nebo nekvalitně postavených budovách. Produkt tak ušlechtilý, jako je víno si zasluhuje stejně ušlechtilou budovu,“ míní architekt.

Variabilita materiálu
Střecha a fasáda horního podlaží jsou decentně zahaleny do kabátu z PREFALZu. Produkt, který je stejně tak mnohostranný, jako budova sama, umožňuje výjimečné optické efekty a oslňuje svým citem pro detail. Jednotlivé obdélníkové kovové prvky jsou pro zvýšení efektu uspořádány podobně jako šupiny na těle ještěrky.

Dlouhověkost: základní princip značky PREFA
Kvalitu dosaženého výsledku většinou architekt nevidí okamžitě, ale až s odstupem času, kdy jeho dílo zůstává nadále krásné, nadčasové a funkční. Christian Mang k tomu dodává: „Moderní architektura by měla na jedné straně odrážet dobu, ve které žijeme, a na straně druhé by měla vyjádřit svou nadčasovost a dlouhotrvající funkčnost.“ Tento požadavek firma PREFA Aluminiumprodukte se svými produkty zcela naplňuje – její hliníkové střešní a fasádní prvky se 40letou zárukou jsou vyráběny tak, aby vydržely navěky.

DOPORUČENÍ ARCHITEKTA:
Moderní architektura by měla na jedné straně odrážet dobu, ve které žijeme, a na straně druhé by měla vyjádřit svou nadčasovost a dlouhotrvající funkčnost. Tento požadavek firma PREFA Aluminiumprodukte se svými produkty zcela naplňuje – její hliníkové střešní a fasádní prvky se 40letou zárukou jsou vyráběny tak, aby vydržely navěky. Mě fascinují jednoduché a jasné tvary v kombinaci s vysoce kvalitním materiálem a precizním detailním provedením.“ Christian Mang, MANG Architekten


Sortiment použitých výrobků PREFA
PREFALZ – svitkový plech:

Stručný popis: Barevný hliníkový svitkový plech je díky vynikající falcovací kvalitě a povrchové úpravě předurčen pro individuální a kreativní řešení střech a fasád.
Výhody produktu: Široký výběr PREFA příslušenství (odvodňovací systémy, upevňovací materiál, protisněhové zábrany,…); univerzální použití (od obloukových střech po složité půdní vestavby, klenuté střechy nebo velké střechy); stálá kvalita; nízká hmotnost (cca 1,89 kg/m2 při šířce pásu od 650 mm); dlouhá životnost; recyklovatelnost; rezuvzdornost; na přání k dodání i s ochrannou fólií.
Barvy: 13 standardních barev skladem, povrchová úprava hladká nebo stucco, záruka na barevnou stálost a kvalitu 40 let
Teplotní odolnost: od -50 °C do +80 °C
Čištění: tlakovou vodou, houbou nebo kartáčem
Zpracování: jednoduše a lehce zpracovatelný i při nízkých venkovních teplotách pod 0 stupňů
Pokládka a připevnění: na plné bednění (24 mm) se separační vrstvou, připevnění nerezovými příchytkami
Zdroj: Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 05.06.15 12:40
Návštěvnost: 2865 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.