Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Loft ve venušině zahradě
Loft ve venušině zahradě

Autor: DI Volker Dienst, Arch. Christoph Feldbacher
Místo: Willendorf v údolí Wachau, Rakousko
Fotograf: Jörg Seiler

Stavba v úzkém historickém prostoru vedla ke konceptu „dům na domě“. Klíčovými kritérii pro koncept stavby byly výhled na Venusgarten, Dunaj a maximální využití slunečního světla. Stavební objekt je harmonicky zasazen do rostlého obrazu obce. Malá obec Willendorf
proslula Willendorfskou venuší, nejvýznamnějším nálezem z období mladšího paleolitu na území Rakouska – odsud také název Venusgarten (Venušina zahrada).Majitel se rozhodl realizovat udržitelný, moderní obytný prostor na způsob loftu formou nástavby na starém selském stavení své matky. V rámci renovace byl ve stávajícím spodním patře vybudován samostatný bezbariérový byt, který umožňuje matce stavebníka důstojné bydlení odpovídající věku.

Moderní dům se stal oživením stávající vesnické struktury a ukázka současného bydlení přilákala do malé vesnice další mladé lidi. I přes hustě zastavěnou polohu budovy byly důležitými cíli projektového týmu a stavebníka orientace směrem k dennímu světlu a vytvoření odpovídajícího soukromí spolu s propojením s okolní přírodou. Pro splnění těchto podmínek byla prosklena severní štítová stěna – zde se otevírá výhled na meruňkový sad a na údolí Dunaje. Horizontální pruh prosklení na východní straně a cíleně umístěná střešní okna VELUX prosvětlují celou hloubku místnosti. Perfektní souhra vertikálního prosklení pro výhled a horního osvětlení pro intenzitu světla ve spojení s teplým povrchem obložení z jedle bělokoré vede k fascinujícím světelným odstínům a k perfektnímu osvětlení.

Více informací získáte na www.velux.cz
Zdroj: VELUX Česká republika, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 04.06.15 06:50
Návštěvnost: 3891 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.