Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Český design sklízí další úspěchy. HALLA získala prestižní Red Dot Award
Český design sklízí další úspěchy. HALLA získala prestižní Red Dot Award

Česká společnost HALLA, výrobce designových svítidel, obdržela za své svítidlo SANT další mezinárodní ocenění, a to Red Dot Award v kategorii Product Design. Vedle toho SANT získal prestižní ocenění German Design Award 2015 Special Mention a  taktéž se umístil na shortlistu Lighting Design Awards 2015 v kategorii interiérová svítidla.Hliníkové tělo svítidla vyniká jednoduchostí a funkčností. Jeho minimalistická konstrukce je opatřena opálovým difusorem a stmívatelnými LED zdroji, které umožnují měnit teplotu chromatičnosti dle potřeby. Svítidlo lze použít samostatně, či jako kontinuální osvětlovací systém.Svítidlo navrhl Rob van Beek, nizozemský designer a architekt, který se tématikou osvětlení zabývá již více než 20 let. Během svého působení navrhl několik svítidel pro vlastní projekty, jako byla např. rekonstrukce kláštera v Kodani. Pracuje jako světelný designér v Nizozemsku, kde se specializuje na osvětlení královských paláců. Pro společnost HALLA navrhl už několik svítidel, například rodiny MILA a UNDA.


 
O svítidle SANT říká následující: "Mou hlavní snahou bylo vytvořit svítidlo speciálně pro LED technologii. Mnohá konkurenční LED svítidla jsou jen opakováním těch tradičních zářivkových, kde pouze došlo k nahrazení fluorescenčních trubic diodami. SANT využívá na 100 % vlastností světelného zdroje LED, čímž dosahuje jednak vysoké účinnosti a také možnosti vytvářet příjemný světelný tok s volitelnou teplotou světla. Skvělý výsledek je zásluhou mé spolupráce s vývojovým oddělením HALLA.“
 


HALLA přitom nezískala ocenění Red Dot Award poprvé. V roce 2014 uspěl koncept svítidla INDI Matúše Opálky v kategorii Design Concept. „Z obou ocenění máme opravdu velkou radost! Je vidět, že spolupráce s významnými designéry z domácí i zahraniční scény přináší své výsledky v podobě prestižních mezinárodních cen a pevně věříme, že i budování prestiže napříč státy,“ říká Daniel Černý, předseda představenstva společnosti HALLA.
Zdroj: HALLA , a.s.
Vložil: Tisková zpráva, 18.05.15 06:50
Návštěvnost: 5531 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Katalog
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.