Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Koncept Domesi Concept House se rozroste o další dům
Koncept Domesi Concept House se rozroste o další dům

Na sklonku roku se rodina Domesi Concept House rozroste o další přírůstek. Bude jím typový dům Futura NEO, který vyroste v Budíkově u Humpolce, v malebném prostředí Vysočiny.

Domesi Concept House 2 bude postaven v pasivním standardu s použitím stavební technologie masivních dřevěných panelů. Slavnostní zaměření domu a zahájení stavby proběhlo počátkem května, kdy jednatelé společností Prodesi a Domesi Pavel Horák a Václav Zahradníček slavnostně položili základní trám tohoto domu. Jeho dokončení je pak naplánováno do konce roku 2015, a v první polovině roku 2016 přivítá své první návštěvníky.

Domesi Concept House 2
bude v mnohém jiný, než jeho předchůdce a mimo jiné to bude pasivní dům. Princip pasivního domu je dnes již obecně známý a vychází z využívání pasivních tepelných zisků ze slunečního záření a kombinuje je s energií vyzařovaného lidmi a spotřebiči. Roční spotřeba tepla je maximálně 15 kWh na m2 plochy. Což bude i případ domu v Budíkově. Tak jako jsme chtěli prvním Domesi Concept House rozptýlit obavy z moderních dřevostaveb, tak Domesi Concept House 2 chceme rozptýlit obavy z pasivních domů. Chceme ukázat, že se už dávno nejedná o nevzhledné laboratoře, ve kterých se nedá příliš bydlet. Domesi Concept House 2 bude mít všechny atributy a kvality dřevostaveb Domesi s dotaženým interiérem a komfortem, který k Domesi patří.

V našem konkrétním případě jsme dům usadili na pozemek tak, abychom co nejvíce využívali tepelných zisků ze sluneční energie. Část domu s největší prosklenou plochou je orientována na jih s malým odklonem na jihovýchod. Tato orientace umožňuje osazení fotovoltaiky, která je obnovitelným zdrojem energie.
Přirozenou cirkulaci vzduchu pak bude řídit rekuperační jednotka s tepelným čerpadlem, která bude zajišťovat i přípravu teplé vody. Všichni zájemci si tak budou moci na vlastní kůži tuto tolik diskutovanou technologii vyzkoušet a udělat si svobodně vlastní názor.
Zdroj: Domesi/ Prodesi
Vložil: Tisková zpráva, 09.05.15 14:35
Návštěvnost: 3127 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.