Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Není tmel jako tmel: Znáte je všechny?
Není tmel jako tmel: Znáte je všechny?

Ať už svépomocí stavíte rodinné sídlo nebo třeba jen opravujete to starší, bez tmelu se neobejdete. Pokud ale nejste profesionál, v nabídce tmelů se vyznáte jen horko těžko. Proto jsme pro vás připravili přehled druhů tmelů a jejich použití.

Akrylové tmely: Na spáry v interiéru

Akrylový tmel patří k těm nejpoužívanějším. Pořídíte ho za pár korun a v široké paletě odstínů. Hodí se především do interiéru a používá se hlavně k zatmelení všech spár a trhlin v místech styku dvou různých materiálů. Hodit se bude třeba v okolí dřevěných oken, které po čase způsobují v omítce kolem rámů trhliny. Bez obav ho můžete přetřít barvou, takže snadno zakryjete důkazy o opravách.
 Tip: Zatímco klasické akrylové tmely spraví trhliny v místě styku dvou materiálů, na zatmelení spáry v omítce si raději pořiďte speciální štukový tmel – obsahuje částečky písku a vytváří iluzi omítky. Akrylové tmely a další potřeby k izolaci staveb pořídíte na leroymerlin.cz!

Do koupelny? Jen sanitární silikon!
Silikony jsou druhou nejpoužívanější skupinou tmelů pro domácí použití. Jsou voděvzdorné a lze s nimi utěsnit spáry kolem van, umyvadel či sprchových koutů. Seženete je v mnoha barevných odstínech, ale nejpoužívanější bývá transparentní.
Do koupelny, kuchyně a dalších prostorů, kde se předpokládá větší vlhkost, doporučujeme použít speciální sanitární silikon.
Tip: Pokud potřebujete zatmelit například sklo do hliníku nebo jiného kovu, použijte raději neutrální silikon, který nezpůsobuje oxidaci kovů.

A co na střechu?
Na střechu a do hrubé stavby vůbec se nejlépe hodí tzv. plastické tmely. Jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám a je možné je použít na vyplnění spár v betonu, dřevu, cihlách, ale třeba i na zatmelení spár v klempířských lemech kolem komínů či atik. Bitumenový tmel a nejlépe se hodí na podlepování střešních šindelů a opravy střech.

Tmely pro strýčka Příhodu

Není od věci mít doma univerzální tmel, který v případě nouze použijete na cokoliv. K tomu slouží speciální tmel na opravy, který utěsní dřevo, beton i zdivo, ale také okapy či asfalt.
Tip: Tyto tmely pro případ nouze nemá cenu kupovat ve velkých baleních, protože jejich životnost není nekonečná.
Zdroj: Leroy Merlin
Vložil: Tisková zpráva, 30.04.15 09:50
Návštěvnost: 1960 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.