Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Navrhněte sociální bydlení do Brna a zúčastněte se 7. ročníku soutěže KOMA MODULAR
Navrhněte sociální bydlení do Brna a zúčastněte se 7. ročníku soutěže KOMA MODULAR

Praha, 27. března 2015 - Studenti a architekti do tří let od ukončení studia mají letos opět příležitost zúčastnit se architektonické soutěže s využitím modulární architektury.

Lokalita

Letošním zadáním soutěže je návrh sociálního bydlení v prostoru bývalého průmyslového areálu Kras v Brně, který leží v těsné blízkosti Mendlova náměstí a brněnské fakulty architektury. Tato lokalita je pro svou roztříštěnost náročným ale zároveň oblíbeným tématem studentských projektů, které se snaží vnést sem řád a proměnit ji v příjemnou část historického okraje Starého Brna.

Zadání

Důležitou technickou podmínkou je využití systému modulární výstavby, tvořené formou prefabrikovaných ocelových kontejnerů, které nabízejí v současnosti zajímavé podmínky pro rychlou a ekonomickou výstavbu. Pro svou mobilitu a možnost relativně snadné demontovatelnosti je tento typ výstavby hojně využíván ke stavbě budov, jež se mohou v průběhu času proměňovat.

Druhým kriteriem je tématické vymezení části nové zástavby na různé formy sociálního bydlení jako je například startovní bydlení anebo komunitního bydlení - tzv. cohousingu - což je způsob bydlení, který klade důraz na hlouběji prožívané mezilidské vztahy a současně zachovává a podporuje osobní nezávislost. Podle druhu společných znaků svých obyvatel se komunitní bydlení rozlišuje na různé druhy jako například komunitní bydlení mladých a bezdětných, komunitní bydlení umělců a jiné.

Ceny a jejich předání

Pro první tři oceněné projekty jsou připraveny peněžité odměny ve výši 30, 20 a 10 tisíc korun. Slavnostní předání proběhne na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně, kde společnost KOMA MODULAR letos realizuje stavbu Českého výstavního pavilonu. Vítězům soutěže bude zajištěna doprava i ubytování v Miláně.

Festival MODULARCH 2015

Letošní ročník této studentské architektonické soutěže je společně s workshopem a konferencí o modulární architektuře součástí chystaného festivalu modulární architektury MODULARCH 2015, konaného ve dnech 23. - 25. 4. v Brně. Účastníci se mohou těšit na přednášející z domova i zahraničí, odborníky z oblasti architektury, kulturně společenských programů a práce s veřejností. Hlavní hvězdou a zároveň vedoucím studentského workshopu bude chilský architekt Sebastian Irarrazaval.

Podrobnější informace o festivalu i soutěži najdete na stránkách www.modularch.cz/soutez.
Autor: Tisková zpráva, 31.03.15 22:45
Návštěvnost: 3070 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.