Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
U soudu je kvůli referendu další žaloba na brněnský magistrát

Brno - Aktivisté z občanské aliance Referendum 2014 zaslali Krajskému soudu v Brně další žalobu na brněnský magistrát kvůli tomu, že nevyhlásil referendum o poloze nového brněnského nádraží. Aktivistům vadí to, že lidové hlasování v úterý nevyhlásilo zastupitelstvo, téma se na program ani nedostalo. Podání žaloby dnes oznámil za přípravný výbor Jakub Patočka.
    Aktivisté o prázdninách odevzdali na radnici petici s více než 20.000 podpisů. Potřeba je souhlas kolem 18.500 Brňanů. Úředníci zhruba 8000 podpisů vyškrtli kvůli nečitelnosti a jiným důvodům, a proto aktivisté podali v srpnu první žalobu.
    Aktivisté seznam doplnili a v pondělí odevzdali magistrátu téměř 6000 podpisů. Úředníci mají na jejich kontrolu 15 dnů, a proto se v úterý zastupitelstvo peticí nezabývalo. Aby se referendum stihlo souběžně s říjnovými komunálními volbami, musel by primátor Roman Onderka (ČSSD) svolat mimořádné zastupitelstvo nebo může referendum vyhlásit soud, ke kterému nyní aktivisté směřují svoje naděje.
    "Žádáme soud, aby urychlil svoje rozhodování a rozhodl do 12 dnů," uvedl jeden z členů přípravného výboru pro konání referenda Miroslav Patrik. Podle něj je nutné, aby soud rozhodl nejpozději 15. září, tedy 25 dní před konáním komunálních voleb, aby se hlasování mohlo konat společně. "Vyhlásit referendum se nepodařilo úřední cestou ani politickou, nyní se snažíme referendum vyvolat soudně a obejít tak velkopanské manýry politiků," uvedl Patrik.
    Odsun vlakového nádraží v Brně je dlouho diskutovaným tématem. Podle mnohých je současné nádraží ostudou města. Jeho modernizace by měla stát kolem 20 miliard korun.
    Referendum o nádraží se v Brně konalo před deseti lety. Většina lidí byla pro jeho zachování ve stávající poloze, k urnám ale přišlo jen 25 procent voličů. Stanovisko lidí proto nebylo pro město závazné. Proto aktivisté usilují o to, aby se referendum konalo ve stejný termín jako komunální volby, kdy chodí k urnám více lidí. Zákon vyžaduje pro referendum účast 35 procent voličů.
Autor: ČTK, 04.09.14 11:45
Návštěvnost: 2436 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.