Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Návrhy architekta Segala přibližuje výstava v ostravské galerii

Ostrava - Návrhy vlivného amerického urbanisty a architekta izraelského původu Rafaela Segala přibližuje výstava v Galerii výtvarného umění v Ostravě. K vidění bude expozice nazvaná Rafi Segal - Architektura: Koncepce a tvary do 7. září. ČTK to řekla mluvčí galerie Kateřina Naarová.
    "Expozice mapuje vytváření architektonických návrhů několika budov z posledních let z pera významného amerického architekta, vlivného urbanisty a vědce," uvedla. Doplnila, že Segal se do povědomí veřejnosti zapsal jako spolupracovník slavného architekta Zvi Heckera, s nímž společně navrhl pro Tel Aviv budovu Muzea Palmachu. "Asi nejhlasitěji ale rezonovalo jeho jméno světovými médii v souvislosti s projektem Národní knihovny Izraele v Jeruzalémě," řekla.
    Segalův návrh zvítězil v mezinárodní architektonické soutěži, ale po hlasitých politických kontroverzích byl ze soutěže vyloučen. Architektonické řešení výstavy v ostravském Domě umění navrhl Segal osobně. "Umění architektury samotné do výstavních prostor přenést nelze, ale to, jak se mé návrhy rodí, výstava dokumentuje výmluvně," popsal architekt, jak se s instalací vypořádal. Expozice bude v Domě umění GVUO otevřena denně mimo pondělí až do 7. září, a to od 10:00 do 18:00.
    Architekt, vlivný urbanista a vědec vystudoval architekturu na Technionu v Izraeli, kde obdržel inženýrský titul. Doktorské studium absolvoval na univerzitě v Princetonu. V letech 1992 až 2000 spolupracoval s Heckerem. Později založil vlastní kancelář, která vyhrála mezinárodní soutěž na projekt Národní knihovny Izraele v Jeruzalémě. Kancelář v současnosti sídlí v USA a zaměřuje se na projekty a výzkum v oblasti architektury a urbánních řešení.
Autor: ČTK, 27.07.14 10:15
Návštěvnost: 1474 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.