Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Vše o velkoformátových posuvných systémech. Lehce. Neslyšně.
Vše o velkoformátových posuvných systémech. Lehce. Neslyšně.

Společnost Schüco neustále pracuje na inovacích v oblasti okenních a dveřních otvorů, které splňují nejnáročnější požadavky na výplně a posouvají hranice technologických možností.

Velkoformátové posuvné systémy se těší velké oblibě jak u architektů, tak samotných klientů. Vstup na terasu, balkon či zahradu již nemusí být předělem, ale volným pokračováním interiéru. Pro velkorysé propojení interiéru s exteriérem dnes existuje řada dostupných řešení na vynikající technické úrovni. Společnost Schüco International KG nabízí hliníkové i plastové systémy v široké škále designových a barevných variant. Vybírat lze z neizolovaných interiérových až po vysoce tepelně izolované a bezpečnostní posuvné systémy, s možností částečné či komplexní automatizace.

Schüco ASS 77 PD

Potřebujete-li výplň spolehlivou, vysoce odolnou a dlouhodobě stálou vůči mechanickému namáhání, není lepší volby než hliníku. V hliníkových posuvných systémech nabízí Schüco celou řadu řešení, které charakterizuje snadná ovladatelnost. Profily se pohybují téměř bezhlučně po vodících lištách z nerezavějící oceli. Nový systém Schüco ASS 77 PD umožňuje realizovat úzké pohledové šířky profilů společně s vynikajícími tepelnými vlastnostmi (součinitelem prostupu celého otvoru Uw = od 0,84 W/(m2K)). Tato řada je oceněna trofejí GOLD 2012 v kategorii „buildings“ soutěže iF product design award a oceněním BEST OF THE BEST 2012 v soutěži Reddot design award. Skryté provedení rámů, schované ve stavební konstrukci, a v místě, kde se křídla potkávají, zajišťuje minimální pohledovou šířku. Toto čisté provedení poskytuje nerušený výhled při zachování vynikajících tepelných vlastností a to i pro unikátní 90° variantu rohového řešení. Dvoukolejnicový rám přenese zatížení až 500 kg při automatizovaném ovládání a 250 kg při manuálním ovládání. Samozřejmostí je bezbariérové provedení, odolnost proti vloupání do třídy odolnosti BT2 (RC2), či integrace automatizovaných a kontrolních systémů.

Corona CT 70 PASK

Schüco nabízí také několik variant otevírání. Vybírat můžete ze systémů klasických posuvných, posuvných se zdvihem, shrnovacích či paralelně odstavných a sklopných (tzv. systém PASK). Posuvné dveře se zdvihem zaručují snadnou manipulaci, otevírají se k jedné straně nebo ze středu. V zavřené poloze přesvědčují vynikající tepelnou i zvukovou těsností. Výhodou shrnovacích dveří je možnost téměř zcela otevřít prosklenou plochu. Jednotlivé prvky se skládají ke straně do úzkého balíku a dle typu použití je k dispozici interiérová i exteriérová varianta s tepelně izolovanými profily. Oblíbený systém PASK, označuje paralelně odstavné posuvné a sklopné dveře. Křídla jsou v rámech osazena tak, aby z venku plošně lícovala a zároveň dokonale těsnila díky přírazu zevnitř. U systému PASK lze křídlo posuvných dveří sklopit pro účely větrání či otevřít celou plochu.

Schüco e-slide
Vzhledem k rozměrným formátům posuvných systémů, jejichž váha může být i několik set kilogramů, je myšleno také na lehké a rychlé ovládaní. Stisknutím tlačítka, integrovaného do rámu, lze dveře otevírat a zavírat prostřednictvím techniky e-slide. Ta umožňuje plně automaticky a tiše pohybovat s křídly o hmotnosti až 250 kg (resp. o velikosti 3 x 3 m). Skrytá automatika se ovládá přes klávesnici na křídle, prostřednictvím prostorového čidla, nebo centrálně jako součást automatizovaného řízení budovy.  V bytě ji ocení především starší lidé, hendikepovaní a děti, kterým posun dveří nebude činit sebemenší problém. Maximální bezpečnost je zaručena prostřednictvím integrované blokovací pojistky, která posune křídlo okamžitě v opačném směru, narazí-li při posuvu na nějakou překážku, např. osobu či předmět. Prostřednictvím alternativní infračervené senzoriky může být takováto překážka rozpoznána ještě dříve, než dojde ke kontaktu, pokud se bude blížit v definovaném úhlu. Pro přístup z vnější strany lze nainstalovat i čtečku otisků prstů. Automatické řízení objektu se tak propojí s ovládáním oken a dveří v celém objektu. Jednotlivé prvky můžete ovládat manuálně v místnosti, centrálně přes PC nebo dálkově pomocí mobilního telefonu. Kontrolní panel pracuje s indikátory počasí senzory CO2 i dalšími předem nastavenými ukazateli a hodnotami pro ovládání větrání, stínících prvků a topení. Při odchodu z domu Vás systém upozorní na nedovřené otvory, případně je sám zavře. Dveře se systémem e-slide jsou designově čisté, protože motorický mechanismus je kompletně skrytě integrován ve dveřním rámu. 

Schüco ThermoSlide
Schüco nabízí ucelený sortiment velkoformátových posuvných dveří i v plastovém provedení. Plastové posuvně-zvedací dveře Schüco ThermoSlide, vycházející ze systému Schüco Corona SI 82, jsou se svou stavební hloubkou 219 mm v zárubni vybaveny nově vyvinutým těsněním zaručujícím naprosto neslyšný pojezd křídla. Díky trojnásobně termicky dělenému hliníkovému prahu a 5ti komorovému křídlu dosahuje tento systém vynikajících hodnot tepelné izolace se součiniteli prostupu celého otvoru Uw ≤ od 0,8 W/(m2K). V nabídce jsou kromě řady barevných možností také nové odolné metalické dekory Schüco AutomotiveFinish. U systému ThermoSlide je možné absolutně bezbariérové provedení a hmotnost křídel až 400 kg.

Ze široké řady velkoformátových posuvných systémů od společnosti Schüco si tak vždycky vyberete nejefektivnější řešení pro Váš projekt.
Zdroj: Schüco CZ s.r.o.
Vložil: Pavlína Drbálková, 22.07.14 15:25
Návštěvnost: 6638 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.