Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Brno za týden projedná aktualizaci územního plánu

Brno - Brněnští zastupitelé za týden projednají návrh aktualizace územního plánu města. Podle aktivistů je balík změn s více než 10.000 stran a téměř tisícovkou map nepřehledný. Kvůli drobným změnám se dočkají legalizace černé stavby a v prostorách pro zeleň bude možné stavět parkoviště nebo obchody, sdělila dnes ČTK Hana Chalupská z hnutí Nesehnutí. Aktivisté založili web, prostřednictvím kterého mohou lidé odesílat názory zastupitelům. Podle magistrátu měli obyvatelé dost času na to, aby se k plánu vyjádřili.
    Lidé mohou názory posílat přes web zastupitelům, kteří je mohou na zasedání přednést. "Magistrát totiž navrhuje odmítnutí připomínek a námitek veřejnosti a omezování zelených ploch maskuje novými, ale děravými formulacemi," uvedla Chalupská. Podle ní mají zastupitelé od dnešního dne na přípravu k projednání málo času. "Pokud nebudou týden jíst, spát, chodit do práce ani se připravovat na jakýkolliv další bod zastupitelstva, na přečtení každé stránky aktualizace mají jednu minutu. Během této doby musí ještě prosudovat všechny přiložené mapy. Je proto téměř vyloučeno, aby někdo objevil skryté hrozby," míní Chalupská.
    Aktivisté tvrdí, že změny územního plánu jdou v mnohých případech na ruku developerům. "Jako příklad lze uvést Nákupní centrum Aupark vedle Zvonařky, které není v souladu se současným územním plánem, ale aktualizace mu vychází vstříc. Už tak děravá pravidla pro výstavbu hypermarketů se ještě více uvolňuje," sdělila Chalupská. Dodala, že aktualizace umožní stavbu parkovišť a obchodů na nynějších plochách pro zeleň a zlegalizuje černé stavby změnou pozemků zeleně na stavební parcely.
    Podle mluvčího brněnské radnice Pavla Žáry měli lidé dost času na seznámení s návrhem i na podání připomínek. "Zadání aktualizace jsme schválili už v roce 2009. Zpracovaný návrh jsme zveřejnili v první polovině loňského roku. Celou druhou polovinu roku se konala nesčetná jednání o návrhu nejen na úrovni magistrátu, ale i městských částí. Každý měl možnost se s aktualizací seznámit," řekl ČTK Žára. Dodal, že lidé měli dokument k dispozici až do půli února v budově magistrátu a začátkem února se uskutečnilo veřejné projednání s odborným výkladem zpracovatelů.
    Brno navrhlo aktualizaci 20 let starého plánu s odůvodněním, že je to nutné pro to, aby se město mohlo rozvíjet. Lidé k tomu poslali kolem 2000 připomínek, zhruba ještě stejný počet připomínek neměl potřebné náležitosti, aby mohly být zohledněny.
Autor: ČTK, 10.06.14 18:30
Návštěvnost: 2330 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.