Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Schüco na bienále architektury v Benátkách 2014
Schüco na bienále architektury v Benátkách 2014

Téma „Absorbing Modernity: 1914 – 2014“ bude provázet architektonická ztvárnění expozic všech národních pavilonů v rámci 14. mezinárodní výstavy architektury, která začne v Benátkách 7. června. Německého projektu se chopila dvojice architektů z Curychu Alex Lehnerer a Savvas Ciriacidis, která k realizaci přizvala německou firmu Schüco International KG, lídra v oblasti opláštění objektů.

Budova společnosti Schüco v severoitalském městě Padova s energeticky efektivním a inovativním provedením oken i celé fasády reflektuje firemní filozofii.

V tuto chvíli ještě nelze zcela odhalit, jak se dvojice architektů Lehnerer a Ciriacidis implementace široce pojatého zadání od nizozemského architekta Rema Koolhaase, kurátora letošního ročníku, v rámci německého projektu s označením „Bungalow Germania“ zhostila. Prozradit však můžeme, že jejich koncept pojímá architekturu jako společenský příslib či závazek. Jejich dílo je mimo jiné inspirováno Kancelářským bungalovem v Bonnu, který projektoval významný modernistický architekt Sep Ruf. I z takto velmi stručně popsaného konceptu je zřejmé, proč oba architekti, provozující v Curychu architektonickou kancelář CIRIACIDISLEHNERER, si do týmu vybrali právě systémová řešení pro okna, dveře a fasády Schüco. „Vzhledem k 60letým zkušenostem je Schüco dokonalým partnerem pro náš koncept,“ vysvětluje Savvas Ciriacidis.

Sídlo společnost Schüco v německém Bielefeldu, kde jsou vyvíjeny okenní, dveřní a fasádní systémy pro udržitelné opláštění objektů.
Pro Andrease Engelhardta, CEO společnosti Schüco, bylo rozhodnutí o účasti v projektu jednoznačné. „Se zapojením do projektu jsme okamžitě souhlasili a jsme rádi, že německý projekt můžeme podpořit. Architekti jsou pro nás významnými partnery, se kterými nepřetržitě komunikujeme, a právě architektonické bienále má ve spolupráci s renomovanými mezinárodními architekty dlouholetou tradici.“

Mezinárodní publikum se zcela jistě těší na to, až uvidí, jak pánové Lehnerer a Ciriacidis přistoupili k zadanému tématu a jak šikovně do svého projektu zakomponovali základní prvky německé architektonické historie.

Informace o společnosti Schüco najdete na www.schueco.cz
Zdroj: Schüco CZ s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 05.06.14 07:50
Návštěvnost: 2931 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.