Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Martin Strakoš: Architektonická procházka Od sídliště k sídlišti

Srdečně vás zveme na komentovanou architektonickou procházku s historikem umění Martinem Strakošem:

Z Fifejd na Kamenec aneb Od sídliště k sídlišti
7. června 2014, 17:00 - 19:00 hodin

Sraz na sídlišti Fifejdy I. na náměstí u hodinové věže obchodního a společenského centra mezi ulicemi Jiřího Trnky a Generála Hrušky, Ostrava-Mariánské Hory. Pořádá Antikvariát a klub Fiducia v rámci Ostravské muzejní noci.

Architektonická procházka se tentokrát zaměří na periferie a sídliště. Oba typy území a zástavby určují značnou část Ostravy, proto se jimi projdeme z Mariánských Hor až na pravý břeh Ostravice ve Slezské Ostravě. Poznáme jednotlivé fáze sídliště Fifejdy, navštívíme Minikrajinu sochaře Kurta Gebauera, zastavíme se u nového administrativního komplexu Orchard. Následně překonáme dopravní bariéry v podobě Místecké ulice a frýdlantské dráhy, kolem nichž se rozkládá typická periferie a ona příznačná „nemísta“, jejichž počet rychle přibývá a stávají se pravidlem pro současná lidská sídla. Na straně samotného centra Ostravy se zastavíme u bytového komplexu, který dokládá, jak by bývalo bylo přestavěno centrum Ostravy, kdyby... Následně projdeme kolem těžní věže Dolu Jindřich na sídliště Jindřiška a přes Komenského sady procházku ukončíme na začátku sídliště Kamenec ve Slezské Ostravě.
Zdroj: Antikvariát a klub Fiducia Ostrava
Vložil: Tisková zpráva, 05.06.14 07:35
Návštěvnost: 1682 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.