Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Křeček se začal zabývat devastací obchodního domu Ostravica

Brno - Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček se začal zabývat devastací památkově chráněných objektů bývalého obchodního domu Textilia-Ostravica a Moravsko-ostravské obchodní a průmyslové banky v Ostravě. ČTK to dnes řekla mluvčí kanceláře veřejné ochránkyně práv Iva Hrazdílková. Podle ní totiž dosavadní poznatky nasvědčují tomu, že vlastník objektů, firma Amádeus real, zanedbává péči o ně. Pokud by tomu tak skutečně bylo, jednala by v rozporu se stavebním zákonem i zákonem o státní památkové péči. Křeček nyní prověří postup státních orgánů vůči firmě.
    Zkáza obchodního domu začala před 13 lety, kdy se při nepovolené rekonstrukci zřítil strop. Následné nedostatečné zajištění objektu proti vniknutí cizích osob vedlo ke zhoršení stavebně-technického stavu objektu, který je nyní kritický.
    Pracovníci Národního památkového ústavu zjistili, že do objektu zatéká způsobené chybějící střešní krytinou nad dvorními trakty. Chybí na něm totiž části okapů. Zničená okna přispěla ke zhoršení statických poruch, ke zničení krovů, poškození stropů, zdiva a k devastaci interiérů. V důsledku nezabezpečení objektu z něj zloději ukradli části ocelové nosné konstrukce.
    Objekt je zařazený na seznamu nejohroženějších kulturních památek v republice. Úřady se v letech 2011 až 2013 snažily přimět vlastníka, aby o budovy řádně pečoval. Změna zatím nenastala, přestože bylo firmě nařízeno provést nejnutnější práce na zajištění objektu do konce února letošního roku.
    Podle Křečka "nelze přehlédnout podobnost s kauzou zdevastovaného areálu Lázní Kyselka". Šetření kanceláře ombudsmana, důsledná práce úřadů a zájem veřejnosti vyvolaly tlak na vlastníka památky, který se o ni následně začal starat. Křeček doufá, že obdobně skončí i ostravská záležitost.
Autor: ČTK, 20.03.14 17:50
Návštěvnost: 2396 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.