Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Jihomoravský kraj nabídl Amazonu vlastní pozemky u letiště v Brně

Brno - Jihomoravský kraj dnes nabídl americké internetové společnosti Amazon vlastní pozemky pro logistické centrum mezi dálnicí D1 a brněnským letištěm. Pozemky jsou určeny pro logistiku a leží jen přes dálnici na dohled od Černovické terasy, řekl dnes v Brně novinářům hejtman Michal Hašek (ČSSD). Zástupci internetového obchodu jsou podle něj ochotni o návrhu jednat.
   
Hejtman uvedl, že jde o pozemky se stavebním povolením, avšak nyní je tu oseté pole a inženýrské sítě jsou dovedeny pouze na hranici dvacetihektarového pozemku. Jihomoravský kraj se vložil do jednání, protože chce významnou investici, která má přinést nejméně 1500 pracovních míst a kterou zatím zastupitelstvo Brna odmítalo, udržet na jižní Moravě. Černovické terasy jsou částečně majetkem města či developera.
    Do Brna dnes přijela na jednání zástupkyně Amazonu i ředitel vládní agentury CzechInvest Ondřej Votruba. Hašek zdůraznil, že jde o alternativu brněnské nabídce a nejde o soutěž s městem. "Byl bych rád, kdyby Amazon investoval na jižní Moravě," prohlásil. O tom, jak rychle by se mohlo začít stavět, nechtěl spekulovat. Amazon tlačil Brno k co nejrychlejšímu schválení možnosti stavět, nyní kraj bude čekat na reakci firmy. "Zatím nemáme žádnou reakci, očekáváme, že ji dostaneme za několik dní, nejpozději do dvou týdnů," dodal Hašek.
    Výhodou krajské nabídky je to, že není potřeba budovat dopravní infrastrukturu, jako by byl v případě Černovické terasy dálniční sjezd. Občanské sdružení Čisté Tuřany, které vystupovalo proti Amazonu na Černovické terase, se ale hodlá proti skladu u letiště ohradit. "Problém s dopravou a ovzduším to neřeší, plocha je ještě blíže k Tuřanům. Investor by musel zahájit veškeré procesy od oznámení záměru," uvedla Kašpaříková.
    Hašek sice dnes řekl, že pro území je vydané územní a stavební povolení, ale to zřejmě neodpovídá realitě. Stavební úřad musí nejprve posoudit dosud neexistující projekt, vydat územní rozhodnutí a teprve následně stavební povolení. Ještě více může vyřizování veškerých úředních dokumentů zdržet případný proces posuzování vlivů na životní prostředí. Výhodou je, že pozemek není chráněn zákonem o ochraně zemědělského půdního fondu.
    Jak se k záměru postaví městská část Tuřany, zatím není zřejmé. "Máme ještě málo informací, proto to zatím nechci komentovat," řekl ČTK starosta Tuřan Aleš Jakubec (ČSSD). 
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 20.03.14 16:05
Návštěvnost: 2566 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.