Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Developer CTP se snaží najít s Brnem shodu ohledně Amazonu

Brno - Developer CTP Invest se snaží najít shodu s představiteli Brna, která by mohla oživit projekt Amazon. Americká internetová obchodní společnost by chtěla v černovické průmyslové zóně mít obří logistické centrum, hlasování brněnského zastupitelstva tomu však minulý pátek zabránilo. Po úterním jednání s primátorem Romanem Onderkou (ČSSD) CTP vypracovalo návrh dodatku smlouvy, který by mohl uspokojit obě strany, řekl dnes ČTK regionální ředitel CTP Tomáš Budař. CTP by smlouva zainteresovala na stavbě dálničního exitu, zároveň by dostala garanci, že může po podpisu ihned začít stavět.
    "Ve smlouvě bychom zahrnuli jak požadavek města, abychom se podíleli na stavbě dálničního sjezdu, tak náš požadavek, abychom mohli co nejdřív začít stavět a abychom měli dostatečné garance. Nyní se k tomu musí vyjádřit primátor a také ODS," řekl Budař. Právě tato politická strana de facto torpédovala dohodu. V pátek totiž přišla s návrhem nového dodatku, který byl pro CTP nepřijatelný, a pro původní verzi smlouvy tak na rozdíl od zástupců ČSSD, druhé koaliční strany, nehlasovala. "Cítíme však, že se obě strany chtějí domluvit, proto bychom projekt rádi uskutečnili," doplnil Budař.
    Otázkou však je, jak vnímá současnou situaci Amazon. "Zatím od něj nemáme žádné informace, mlčí a nevíme, co se děje, což nám moc nepomáhá. Může se stát, že od projektu skutečně odstoupí," řekl Budař.
    Amazon měl v záměru postavit v Brně distribuční centrum, které by zaměstnalo minimálně 1500 lidí, v době před Vánoci ještě mnohem víc. Dosud však chybí dálniční sjezd, který chtěla budovat už vláda v roce 2000, dosud však nejsou ani vykoupené pozemky, což je největší problém a největší časové zdržení. Nynější vláda prohlašuje, že sjezd je jednou z dopravních priorit.
    Místní obyvatelé městských částí Slatina, Tuřany, Chrlice či Černovic už nyní trpí zvýšenou dopravou, Amazon by ji ještě zvýšil, přitom sjezd by mohl stát pravděpodobně až kolem roku 2020.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 19.02.14 20:15
Návštěvnost: 2049 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.