Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Wayra Prague
Wayra Prague

Projekt Wayra je akcelerátorem startupových firem, patřící společnosti Telefónica Digital. Česká pobočka Wayra academy je třináctá v řadě a slouží jako zázemí pro deset startupových týmů.
Konceptu interiéru pro všechny pobočky vytvořilo španělské studio QA (Quanto Arquitectura) z Madridu, architektem pražského projektu je Ing. arch. Martin Kocich (www.archigraf.cz).
Realizací celého projektu tzv. na klíč byla pověřena společnost Leven s.r.o., která byla jako generální dodavatel odpovědná za řízení projektu a dodávku veškerého zařízení.Kanceláře Wayra byly navrženy do třetího patra multifunkční budovy Diamant v dolní polovině Václavského náměstí v Praze. Budova v sobě spojuje více funkcí, v dolní části jsou čtyři retailová patra, následují tři administrativní a poslední dvě patra jsou rezidenční.

Základním motivem konceptu interiéru byl „industriální design“ s požadavkem na otevřený podhled. S tímto požadavkem se však naprosto neslučovala připravenost vybraného prostoru v budově Diamant, neboť byl připraven pro konvenční design administrativních prostor s dvojitou rozebíratelnou podlahou, akustickými minerálními podhledy s integrovanými čtvercovými svítidly a bílou výmalbou.

I přes časové a finanční omezení bylo nutné udělat krok zpět a najít nové řešení. Původní návrh nepočítal s odkrytým podhledem, proto bylo upraveno vedení na stropě, kabely jsou umístěny v kabelových žlabech a ke svítidlům jsou vedeny v pravoúhlém ortogonálním rastru přímo na betonovém stropě ponechaném v přírodní barvě. Nad stoly byly použity designové kovové hrnce (iGuzzini) připomínající průmyslová svítidla ve starých halách. Do prostoru pak byly rozptýleny nenápadné nízké válce v šedé barvě (Intra Lighting) a hlavní komunikace byla zdůrazněna „volně pohozenými“ zářivkami ukrytými v průhledném polykarbonátovém tubusu (Securlite).
Nouzové osvětlení prostoru je řešeno nenápadnými LED svítidly (Fosnova) a označení směrů úniku průmyslovými svítidly s piktogramem (Beghelli).
Na návrhu osvětlení s Ing. arch. Martinem Kocichem spolupracovala firma LPC, dodávku svítidel zajistila společnost EXX s.r.o.

Výrazným a pro kanceláře nezvyklým interiérovým prvkem, který se podařilo prosadit, je dřevěná podlaha. „Použili jsme trojvrstvé lamely s katrovaným povrchem v přírodní barvě dubu. Jelikož se podlaha pokládala na zdvojenou podlahu s instalacemi, bylo nutné navrhnout vhodné členění a vymyslet systém, jak se v případě potřeby dostat k drátům. Díky vstřícnému přístupu dodavatele podlahové krytiny se mám podařilo zachovat možnost rozebírání téměř celé podlahy,“ dodává architekt Kocich.

V celém patře byla postavena jen jedna malá příčka oddělující místnost pro „soukromé“ telefonování a velmi malou zasedací místnost. Všechny ostatní prostory, včetně kuchyněk a větších zasedacích místností jsou členěny pouze nábytkem. Některé nábytkové stěny jsou mobilní a umožňují tak přizpůsobení velikosti jednací místnosti počtu lidí. Poměrně velký prostor je věnovaný neformálnímu sezení podél fasády s výhledem na Václavské náměstí, atmosféru zde zpříjemňují dekorativní svítidla Ingo Maurer.

Foto: www.fotokoncept.cz
Zdroj: EXX s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 14.11.13 08:35
Návštěvnost: 5087 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.