Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lakujte! Možnosti výtvarného řešení nemají žádné meze
Lakujte! Možnosti výtvarného řešení nemají žádné meze

Vážení čtenáři,

dovolte mi představit Vám nejmodernější linku DECORAL®, která je součástí NEJVĚTŠÍ PRÁŠKOVÉ LAKOVNY V EVROPĚ společnosti ALBIXON a.s. Zkušenosti s tímto speciálním zařízením máme již od roku 2006.

Technologie této povrchové úpravy zajistí nezaměnitelný vzhled lakovaného povrchu, kterého je docíleno nanesením speciální polyuretanové práškové barvy a následnou sublimací inkoustu z transferové fólie, do které je takto lakovaný předmět umístěn. Tato fólie přenáší dekory jako jsou dřevo, žula, mramor, karbon, měď či jiné atypické vzory. Veškeré používané barvy a fólie této technologie podléhají certifikaci Qualideco. Možnostem výtvarného a uměleckého řešení tak nejsou prakticky stanoveny žádné meze. Linka Decoral se vyznačuje maximální kvalitou s absolutní přesností vytvářet imaginativní a abstraktní trojrozměrné obrazy. Naše společnost je kromě certifikace Qualideco vlastníkem také velice přísné certifikace GSB a Qualicoat.

Maximální možné rozměry dekorovaného materiálu jsou profily o délce ž 9 m a plechy 4 x 1 m.

Společnost DECORAL System, výrobce a dodavatel naší linky DECORAL®, je jednou z 16 společností skupiny Gruppo VIV, která zahájila svoji činnost v roce 1973 eloxováním a později práškovým lakováním. Společnost se neustále zabývá výzkumem a její hlavní činností je kvalitní povrchová úprava hliníku s dokonalou imitací dekorů jako je dřevo, mramor, žula, a díky digitálnímu tisku je schopná imitovat jakoukoliv fotografii nebo obraz. Systém DECORAL®  byl patentován v roce 1994 a od tohoto okamžiku se svět hliníku zcela změnil. Ekologický aspekt a všestrannost systému DECORAL® významně rozšiřuje možnosti nábytkářů, architektů, designérů a stimuluje a uspokojuje požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Společnost DECORAL System je dnes celosvětově uznávána jako LÍDR V DEKOROVÁNÍ KOVOVÝCH PŘEDMĚTŮ. Je výrobcem kvalitních surovin a technologicky vyspělých zařízení speciálně vyvinutých pro sublimační proces. Díky vlastní laboratoři mají výrobky se značkou DECORAL® záruku kvality. Produkty jsou podrobně zkoumány a testovány certifikačními společnostmi, které vydaly ochrannou známku QUALIDECO zaručující na celém světě vhodnost tohoto produktu pro venkovní použití s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. V současnosti se závody a výrobky DECORAL® vyskytují v 98 zemích na celém světě s více jak 600 instalovanými zařízeními.

Proces DECORAL®


Výrobní společnost DECORAL se zabývá zejména dekorováním hliníkových profilů a plechů. Je však možné dekorovat i 3D předměty, sklo, plast, keramiku a další materiály odolné vůči teplotě 200°C, při které dochází k dekorovacímu procesu prostřednictvím sublimace. Sublimace je chemicko-fyzikální proces, při němž látka přechází z pevného do plynného stavu, aniž by prošla kapalným skupenstvím.

Proces DECORAL® v praxi


Pro dekorování předmětů potřebujeme následující:

•    Zařízení pro dekorování
•    Speciální polyuretanovou barvu se sublimačními vlastnostmi
•    Transferovou fólii s potiskem se sublimačním inkoustem

Technologický postup:


Po vhodné předúpravě je jako základ elektrostaticky nanesena prášková polyuretanová barva na kovový předmět o tloušťce 60-90 mikronů, a poté vypálena při teplotě 200°C. Po vychladnutí je předmět zabalen do fólie se sublimačním inkoustem a umístěn na rám, z nějž je odsán naprosto veškerý vzduch. Díky vytvoření vakua pak fólie perfektně přilne k celému povrchu předmětu. Dalším krokem je zavezení rámu do vypalovací pece, kde při teplotě 200°C inkoust proniká do vypálené vrstvy práškové barvy, a tím vzniká dokonalý výsledný dekor. Po vyjmutí rámu z vypalovací pece opačným způsobem je předmět ochlazen vzduchem a následuje jednoduché odstranění fólie bez inkoustu.

Odlište své výrobky od konkurence. My dáme Vašim výrobkům barvu a styl.

S přáním úspěšné a kvalitní spolupráce,

Přemysl Cibulka, MBA
Zdroj: Albixon a.s.
Vložil: Tisková zpráva, 27.06.13 07:10
Návštěvnost: 3062 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.