Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Schüco International KG na veletrhu Intersolar Europe 2013 představí nejzajímavější systémová řešení divize New Energies
Schüco International KG na veletrhu Intersolar Europe 2013 představí nejzajímavější systémová řešení divize New Energies
Portfolio divize Schüco New Energies je zaměřeno na rodinné domy a malé a střední podniky
Odborný veletrh solárních technologií Intersolar Europe 2013 proběhne již po třinácté, a to v termínu 19. - 21. 6. 2013 v Mnichově. Mezi dvoutisícovkou vystavo- vatelů najdete také německou firmu Schüco International KG, lídra v oblasti opláštění budov, která se na veletrhu zaměří především na systémová řešení divize New Energies. Produkty, zacílené na rodinné domy a malé a středně velké podniky, budou představeny na stánku č. 410 v hale B2. Prezentace má za cíl zdůraznit a ještě více přiblížit výhody systémových řešení, která umožňují vyrábět a užívat energii vyrobenou ze slunce.

Firma Schüco International KG přizpůsobila produktové portfolio divize New Energies vývoji tržního prostředí. Do budoucna se tak sortiment zaměří především na polykrystalické a monokrystalické fotovoltaické moduly, příslušné měniče a inovované montážní systémy. Segment doplňují jednotky na řízení a uchovávání vyprodukované energie. Uveďme ještě tepelná čerpadla kompatibilní s fotovoltaickými systémy a termické kolektory se zásobníky a potřebnými montážními komponenty.

Stánek o rozloze 200 m² nabídne výběr nejzajímavějších řešení a technologií

Z oblasti rodinné výstavby upozorněme především na Schüco Energy Manager, lithium-iontovou jednotku určenou k řízení a uchovávání vlastní energie, vyprodukované ze slunce přes fotovoltaické panely. Zařízení bylo v minulém roce instalováno a několik měsíců testováno v rámci 14 domácností. Výsledkem je zjištění deklarující průměrné 60% využití vlastní vyprodukované elektrické energie, a to díky možnosti jejího uchování, energii lze čerpat nejen v době výroby, ale například i v noci. V průměrné domácnosti totiž dochází k pouze 30% využití energie paralelně v době, kdy je produkována. S možností uchování je tak využití energie až dvojnásobné.

S důrazem bude upozorněno na benefity kombinovaného setu fotovoltaických modulů s tepelným čerpadlem. Fotovoltaické moduly 20 MPE 245 PG 04 PV s účinností až 15,2% z  části pokrývají právě energii potřebnou pro chod vysoce výkonného tepelného čerpadla voda/vzduch. Tepelné čerpadlo typu HTE 03 HP DW-7, které je součástí setu, je vhodné pro nové i starší objekty. Zařízení, využívající tepla okolního vzduchu, má extrémně tichý chod, přitom dokáže pokrýt až 70% energie potřebné pro zajištění teplé vody čtyřčlenné domácnosti. Doplňme ještě kompatibilní SMA měnič a montážní systém Schüco MSE 210. Dochází tak k vyššímu využití vlastní vyprodukované energie a snížení závislosti na veřejné síti. Přebytek vytvořené energie může být využit pro chod dalších přístrojů v domácnosti, případně ho lze odprodat do sítě.

V prostředí malých a středně velkých podniků firma upozorní především na různorodé montážní systémy fotovoltaických modulů na ploché a průmyslové střechy. Zajímavostí pak budou mobilní solární carporty. Ty lze nenáročně konstruovat individuálně dle požadavků zákazníka. Jejich role spočívá nejen v ochraně zaparkovaného prostředku, ale především v produkci elektrické energie využívané k dobití elektromotorů. Alternativou je čerpání energie v přilehlé budově či odprodej do veřejné sítě. Parkovací plocha je 5 nebo 6 m široká, pro dva nebo čtyři automobily, s výkonností od 4,3 kWp do 10,8 kWp a 10° zkosením střechy.

Pozitivní ekonomické i environmentální dopady správně zvoleného systémového řešení jsou zřejmé. Sloučením solárních technologií s tepelným čerpadlem dochází k úsporám v rodinném či firemním rozpočtu, energie se spotřebovává v místě svého vzniku a veškeré energetické nároky jsou pokryty, naplánovány dlouhodobě. Nemluvě o pozitivních dopadech na životní prostředí v podobě snížení emisí CO2.

Pro další informace o produktech firmy Schüco International KG navštivte www.schueco.cz.
Zdroj: Schüco International KG
Vložil: Tisková zpráva, 10.05.13 07:00
Návštěvnost: 3855 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.