Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Ještěd f kleci 09 - nejlepší ateliér

Vize pro město Roudnice nad Labem

ateliér urbanismu: Ing.arch. Akad.arch. Jiří Klokočka / Ing arch. Dott. Ing. Petr Janoš

Město Roudnice nad Labem leží v jihovýchodní části okresu Litoměřice, Ústeckém kraji, v zájmovém území NUTS II – Severozápad, z velké části na levém břehu řeky Labe.
Město patří mezi nejvýznamnější sídelní jednotky okresu Litoměřice a je přirozeným centrem spádové oblasti Podřipska. Počátky města jsou spojeny s existencí brodu přes Labe. Rúdnice či Rudenice je jméno, které dostala podle pramene rudě zbarvené vody, který dodnes vyvěrá u Kostela Narození Panny Marie. Nejstarší písemné zmínky z druhé poloviny 12. století dokládají vlastnictví Roudnice pražskými biskupy.

Koncept
Roudnice nad Labem je skvělé město. V průběhu analýz jsme nenarazili na žádné výrazné problémy, ale naopak na fakt, že Roudnice má mnoho potenciálů, ale ne všechny naplno využívá. Proto jsme se rozhodli některé z nich vybrat a naším návrhem tak i podpořit identitu města. V průběhu práce jsme přišli na to, že naše vybrané potenciály naplňují vybrané cíle. Tyto dvě složky se navzájem podporují a logicky na sebe navazují.

Potenciály Roudnice
Roudnice je město plné zeleně, obklopené přírodou a umístěné v zemědělsky úrodné oblasti ČR. Blízkost řeky Labe přináší nejen přírodní krásu, ale i vodní dopravní tepnu. Zároveň podél Labe vede železnice, která je jedním z hlavních vlakovýc h koridorů České republiky. Vodní a železniční koridor přináší výborné napojení veřejné dopravy, jak do okolních měst, tak i do zahraničí. Důležitým faktorem je nedaleká dálnice z Prahy směrem do Německa, která hraje výraznou roli v chodu města. A dalším obrovským potenciálem Roudnice nad Labem je blízkost hory Říp a zároveň zámek, který je v dnešní době nevyužívanou dominantou města.
V současné struktuře Roudnice nad Labem se dají nalézt velké prostorové rezervy, proto je žádoucí, aby se město zahušťovalo a přednostně zapojovalo nevyužité plochy ve vnitřní struktuře. Ve všech těchto bodech vidíme důležité potenciály Roudnice nad Labem, které naším podpořením mohou naplnit určité cíle a výrazně tak zlepšit identitu města, kterou město postrádá. Nalezené potenciály nás dovedly k jednotlivým cílům a ty pak ke konkrétním návrhům.

Cíle
- určení hranic zástavby a psychologicky jasných hranic města
- ekonomická stabilita – připravení základů pro vytvoření nových ekonomických  a pracovních příležitostí
- výroba vlastních produktů
- ekologická stabilita
- zatraktivnění města a přilákání turistů
- funkční infrastruktura města, zaplnění proluk ve městě a určení nových ploch pro bydlení
- zlepšení občanské vybavenosti a bezpečnosti ve městě
Vize pro město Jaroměř

ateliér urbanismu: Ing.arch. Akad.arch. Jiří Klokočka / Ing arch. Dott. Ing. Petr Janoš

Zdroj: x-fatul
Vložil: Tisková zpráva, 18.02.13 17:40
Návštěvnost: 4073 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.