Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Integrovaná střední škola v Sokolově se otevře studentům

Foto: www.isste.cz
Sokolov - Zástupci Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově (ISŠTE) dnes představili dokončenou rekonstrukci části areálu a novou budovy školy za celkem 390,2 milionu korun. Architektonicky výjimečná sedmipatrová stavba pro 750 studentů podle návrhu architekta Romana Kouckého poskytne moderní zázemí studentům největší střední školy v okrese, ale má se také otevřít veřejnosti, řekl při otevření ředitel školy Pavel Janus.

    Nová budova střední školy má netradiční vnitřní řešení z mnohoúhelníkových buněk, které se prolínají všemi patry. Interiéry jsou vymalovány jasnými barvami. Nezvyklé jsou ale i toalety, které připomínají spíše místnost pro setkávání studentů.
    Projekt přestavby zahájil Karlovarský kraj na počátku prosince 2009, akce byla završena na konci dubna 2012. Většinu peněz získal Karlovarský kraj z Regionálního operačního programu. Podle hejtmana Josefa Novotného (ČSSD), který býval dříve ředitelem ISŠTE, má nová škola šanci přilákat nové studenty, ale i zaměstnavatele. "Doufám, že firmy a zaměstnavatelé v regionu budou se školou aktivně spolupracovat a podporovat nábor zájemců do technických oborů," uvedl Novotný.
    "Nová budova nabídne 18 prostorných učeben pro 32 žáků, osm učeben pro 16 žáků. Samozřejmostí je i laboratoř fyziky a chemie. Dvě nové učebny výpočetní techniky budou vybaveny novými počítači. Všechny učebny disponují nejmodernějšími vzdělávacími technologiemi," popsal možnosti budovy ředitel školy. "Chceme školu otevřít lidem, proto plánujeme výstavní prostory i informační zázemí," dodal Janus.
    Od září 2012, kdy škola oslaví 55 let existence, se naplno rozběhne život ve všech jejích částech. Karlovarský kraj tak má po Centru technického vzdělávání Ostrov další moderní centrum celoživotního vzdělávání na evropské úrovni.
    Podobně jako ostrovskou školu ji ale zasáhly spekulace o možném vrácení evropské dotace. V případě sokolovské školy byly hlavním důvodem podle auditu Deloitte Advisory nejednoznačná kritéria výběru dodavatele. Velkou váhu v něm mělo sladění výstavby s potřebami výuky ve škole, což bylo podle auditorů příliš subjektivní stanovisko. Ministerstvo financí ale výhrady kraje a školy proti auditu uznalo.
Autor: ČTK, 30.05.12 20:10
Návštěvnost: 4653 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.