Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V historickém centru Brna vznikl další luxusní hotel

Brno - V jedné z architektonických dominant v srdci historického centra Brna, bývalé Cyrilometodějské záložně na Zelném trhu, vznikl luxusní hotel Grandezza. Dnes byl slavnostně otevřen, oficiálně je hotel v  provozu už od soboty 5. května. ČTK to řekl mluvčí Martin Gillár. Po znovu otevřeném luxusním hotelu Barceló na nedalekém Šilingrově náměstí je to druhý zrekonstruovaný čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází v historickém centru Brna.
     Hotel Grandezza je součástí celostátní hotelové sítě Grandezza Hotels. Celkem bude hotel disponovat 75 pokoji s kapacitou 150 lůžek. "Cílem bylo a stále je přetvořit budovu bývalé Cyrilometodějské záložny v luxusní čtyřhvězdičkový hotel s vybavením a úrovní služeb hotelu pětihvězdičkového," sdělila ČTK Klára Hadrabová ze společnosti Grandezza Hotels.
     Oproti hotelu Barceló nabízí hotel Grandezza posezení v italské restauraci Il Mercato s  kapacitou 90 míst, která je součástí hotelu a vede ji italský šéfkuchař Riccardo Lucque. Vyšší atraktivitu by měla zajistit i cukrárna.
     Díky hotelu vzniklo v centru Brna více než 40 pracovních míst. V současnosti má hotelová část 13, restaurace 20 a kavárna osm zaměstnanců. V restauraci se při provozu letní zahrádky počítá s dalšími sezonními pracovníky.
     V centru Brna a jeho okolí se nyní nachází zhruba desítka čtyřhvězdičkových hotelů. Dva z nich, hotely Voroněž a Holiday Inn, se navíc nachází v těsné blízkosti brněnského výstaviště.
     Cyrilometodějskou záložnu na Zelném trhu v Brně projektoval známý architekt Vladimír Fischer (1870 až 1947). Její stavba byla zahájena v  roce 1913 a ukončena o dva roky později. Stavěl ji Leopold Cupr. V průběhu let v  ní našla sídlo například Právnická a později Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity. Autorem sochařské výzdoby je V. H. Mach.
     Hlavním projektantem úprav bývalé Cyrilometodějské záložny je architekt Ondřej Kukral z  mladoboleslavského ateliéru K+K, který se podílel i na přeměně Kotěrova Okresního domu v Hradci Králové. "Veškerý interiér bude korespondovat s pozdně secesní architekturou objektu," dodala k úpravám Hadrabová.

Zdroj: Tomáš Bartoš
Vložil: ČTK, 11.05.12 23:10
Návštěvnost: 5980 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.