Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Festival bude hledat a nabízet cesty zlepšení veřejného prostoru

Praha - Nové cesty ke zkvalitnění veřejného prostoru a městského života bude v Praze hledat festival reSITE. Sejdou se na něm mezi 21. a 27. květnem architekti, zástupci samosprávy, investoři a program bude z velké části přístupný i veřejnosti. Hlavní událostí bude mezinárodní konference zaměřená na výměnu zkušeností zahraničních i domácích odborníků s rozvojem veřejných nábřeží.
    Festival má záštitu města Prahy a velvyslanectví USA, na organizaci se podílí vysoká škola architektury ARCHIP a Nadace Partnerství. Ředitelem a iniciátorem festivalu je americký architekt Martin Barry, který od loňského srpna působí na pražské ČVUT a který dnes program festivalu představil novinářům.
    V rámci festivalu se bude konat sympozium Culburb věnované širšímu projektu zaměřenému na rozvoj komunitního života na předměstích. Konference reSITE se uskuteční 24. a 25. května ve Veletržním paláci. Mezi jejími hosty jsou dánský urbanista Jan Gehl, který spolupracoval na koncepcích rozvoje s řadou měst v Evropě, Severní Americe a Asii. Na festivalu promluví i Craig Dykers z norské architektonické kanceláře Snohetta, který je zodpovědný za renovaci newyorského náměstí Times Square.
    Veřejnost se o festivalu dozví především prostřednictvím nafukovacího pavilonu, který by měl vyrůst na piazzettě Národního divadla. Organizátoři shánějí přes stránku www.kickstarter.com peníze na úhradu jeho provozu. Kampaň končí 14. května a je potřeba do konečných 6000 dolarů získat ještě 600 dolarů (asi 12.000 Kč).
    V pavilonu by se kromě besed a workshopů měla konat výstava nejlepších prací z mezinárodní soutěže, kterou vyhlásil festival se školou ARCHIP a která hledá náměty na proměnu vltavského nábřeží v Praze. Podle pořadatelů se přihlásily stovky ateliérů.
    Na festivalu bude mít premiéru film Urbanized Garyho Hustwita, který rozebírá urbanistické projekty ve 12 městech z celé Evropy. Program festivalu je na stránce www.resite.cz.
Zdroj: Markéta Horešovská
Vložil: ČTK, 10.05.12 20:50
Návštěvnost: 3371 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.