Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Plzni vzniká 52 luxusních bytů v Paláci Ehrlich od Bořka Šípka

Plzeň - Rok po zahájení stavby Paláce Ehrlich v centru Plzně jsou hotové tři podzemní a jedno nadzemní podlaží. V devítipodlažním domě za zhruba čtvrt miliardy korun, který navrhl architekt Bořek Šípek, má vzniknout do konce roku, nejpozději do února, 52 zatím nejluxusnějších bytů ve městě. Zpoždění stavby, která měla být hotová do srpna, je dáno problémy dodavatele stavby, kterého navrhli do insolvence jeho údajní věřitelé, řekl ČTK Michal Štěpánek, majitel investorské firmy MICHAEL Development. Začátek stavby už byl posunut o téměř dva roky kvůli přístupu bank i vlastníků sousedních domů.
    "Majitel stavební firmy Kočí Group se s věřiteli soudí, protože návrh na insolvenci byl podivný. Pro banky ale byla firma v návrhu na insolvenci neakceptovatelná a vázlo úvěrování stavebníka," řekl Štěpánek. Firma poté, aby se projekt urychlil, předala 17. dubna stavbu novému dodavateli, české filiálce slovenské firmy SWM Bohemia, kterou doporučily investorovi renomované koncerny. "Mají za sebou výjimečně kvalitní stavby, což je podmímkou našeho projektu. Navíc nespoléhají na subdodávky, ale nejdůležitější profese mají vlastní," dodal.
    Budova roste v jednom z nejatraktivnějších míst v Plzni - v parku v Šafaříkových sadech pod Západočeským muzeem. Dům bude mít podle investora i stavitele díky Šípkovi "tvář" a jeho hodnota trvale poroste. Dosud si klienti podle Štěpánka zarezervovali 40 procent bytů. Jejich cena se pohybuje od 37.000 do 60.000 korun za metr čtvereční.
    "Hrubá stavba bude v srpnu. S klienty jsme se dohodli, že jim byty předáme do konce roku, nejdéle do konce února 2013. Pokud by to dodavatel nestihl, platí obrovské penále," uvedl Štěpánek. Podle manažera SWM Jiřího Kubelky je reálné stavbu stihnout do konce roku. Na místě pracuje nonstop 36 lidí. SWM postavila luxusní domy v Rusku, Německu a Francii, v ČR Office Park Butovice II a velké vily u Prahy, Brna a Ostravy.
    Podle Štěpánka se všude na světě atraktivní a významná místa stále dobře prodávají. "Zájem o byty bude vyšší, jakmile se postaví třetí a čtvrté patro. Za dva týdny bude stát první a další porostou zhruba po 14 dnech," řekl. Stavbaři se zdrželi minimálně o jeden měsíc tím, že kamenné podloží bylo velmi tvrdé a prosakovala voda z Radbuzy.
    V sedmém a osmém patře budou tři největší mezonetové byty včetně více než dvousetmetrové rezidence. Další byty v paláci budou od 2+kk po 5+kk, všechny s terasami a balkony. V domě s vyšším standardem podlah, omítek, dveří i oken bude recepce, sauna, obchod, restaurace a 90 parkovacích míst. Bezpečí nájemníků budou hlídat kamery.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 10.05.12 17:45
Návštěvnost: 4599 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.