Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Cheb připravuje architektonickou soutěž na využití Zlatého vrchu

Cheb - Do poloviny letošního roku by měli chebští zastupitelé schválit vypsání architektonické soutěže na využití bývalých kasáren na Zlatém vrchu. Kasárna zatím ležela deset let ladem, letos vyprší blokace jejich komerčního využití. Jejich využití by ale mohlo stát stovky milionů korun, řekl dnes novinářům starosta Pavel Vanoušek.
     "Ještě zvažujeme, jestli vypíšeme velkou architektonickou soutěž, nebo nějakou jednodušší variantu," uvedl Vanoušek. Město by podle něj poskytlo zpracovatelům dispoziční podklady, zaměření a územní plán i studii, která vznikla před lety.
     "Předpokládáme, že by areál byl vhodný pro bydlení, protože je na jižním svahu. A to, jak pro bytové domy, tak pro rodinné domy. Mohl by tam být prostor i pro veřejnou budovu, například školu a podobně," uvedl Vanoušek.
     Samo město by ale na investici do tak rozsáhlého areálu nemělo peníze. Bude proto hledat investora. "Možnosti jsou, že pozemky prodáme, nebo je prodáme s nějakými podmínkami, ale to se nám v minulosti moc neosvědčilo, nebo vymyslíme nějakou spolupráci s investorem," uvedl Vanoušek.
     Podle odhadů by investice do bývalých kasáren mohly stát stovky milionů i přes miliardu korun. Pro město má ale areál význam i v tom, že zpřístupňuje další rozvojové plochy města.
Zdroj: Pavel Peňás
Vložil: ČTK, 07.05.12 22:40
Návštěvnost: 2821 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.