Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ve Velkém Meziříčí vznikne rozhledna, když město sežene dotaci

autor návrhu: Václav Hlaváček
Velké Meziříčí (Žďársko) - Ve Velkém Meziříčí možná bude nová rozhledna vysoká kolem 30 metrů. Kovovou stavbu ve tvaru šroubovice na Fajtově kopci už několik let plánuje místní lyžařský klub, na uskutečnění projektu asi za deset milionů korun se mu ale nepodařilo získat peníze. Teď by záměr mohlo převzít město, které má větší šanci sehnat dotaci. Zastupitelé o tom rozhodnou v polovině měsíce, řekl ČTK starosta města Radovan Necid.

    "Dověděli jsme se, že možnost získání evropské dotace je reálná. Znamenalo by to, že dotace nám uhradí až 85 procent nákladů a to by bylo pro městskou kasu schůdné," vysvětlil starosta. Na rozhlednu už byla vypracována architektonická studie a bylo vydáno stavební povolení. Pokud se město stane investorem tohoto projektu a podaří se mu sehnat evropské peníze, mohla by podle Necida rozhledna na Fajtově kopci stát do dvou let.
    S myšlenkou na stavbu rozhledny přišel před několika lety ski klub, který na Fajtově kopci provozuje sportovní areál, v zimě s lyžařskou sjezdovkou a v létě s bikeparkem. Konečnou podobu rozhledny pak vybrali lidé hlasováním na internetu. Vyhrál návrh architekta Václava Hlaváčka. U rozhledny má být i půjčovna kol, lyží a tříkolek. Převedení projektu na město se klub nebrání. "Město by bylo silnějším partnerem na dotace a má s nimi také daleko víc zkušeností než my," uvedl Jiří Pálka z klubu.
    Na Vysočině teď s podporou unie už jedna rozhledna vzniká, a to na Třebíčsku. Věž z kamene, kovu a dřeva, vysoká 31 metrů, bude na vrchu Mařenka dokončena asi v polovině léta. O projekt s celkovými náklady kolem sedmi milionů korun se společně stará sedm okolních obcí.
Autor: ČTK, 03.05.12 19:40
Návštěvnost: 4748 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.