Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Do konce června má být jasno o dotacích na Císařské lázně

Karlovy Vary - Zřejmě do konce června by Karlovarský kraj měl vědět, jestli z ministerstva kultury získá dotaci na opravu Císařských lázní v Karlových Varech. Na dotaci z ministerstva kultury, která by mohla být až 250 milionů korun, by měla být i navázaná dotace z Regionálního operačního programu. Dotace mají pokrýt podstatnou část nákladů na stavbu za téměř miliardu korun, řekla dnes ČTK krajská radní pro kulturu Eva Valjentová (KSČM).
    Obnovu Císařských lázní při své nedávné návštěvě podpořila i ministryně kultury Alena Hanáková. "Já se budu snažit a budu si moc přát, aby Císařské lázně získaly od státu peníze, které by mohly pomoci uvést je v život, protože jsou nádherné," uvedl Hanáková.
    Neupřesnila ale kolik peněz by kraj na obnovu zchátralé budovy mohl získat a jestli s nimi může počítat.
    Podle Valjentové je ale dotace od ministerstva kultury klíčová, protože na ni bude navazovat výzva z Regionálního operačního programu. Z něj by kraj měl získat 150 milionů korun. Dalších 100 milionů přislíbilo město Karlovy Vary. Zbytek pokryje kraj ze svých zdrojů. "Mělo by jít až o 400 milionů korun," uvedla Valjentová.
    Císařské lázně byly postaveny v roce 1895 podle návrhu známých architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera. Jejich vlastníkem je Karlovarský kraj. Ten letos právě kvůli chystané obnově budovy raději odsunul projekt plastické mapy Karlovarského kraje pod širým nebem, aby nevyčerpal peníze z Regionálního operačního programu.
    Dosud byly všechny práce na Císařských lázních spíše havarijní. Na přelomu loňského a letošního roku se tak například dokončila oprava střechy Císařských lázní za téměř tři miliony korun.
Autor: ČTK, 16.04.12 19:05
Návštěvnost: 2789 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.