Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V novozélandském Christchurchi postaví zatím katedrálu z lepenky

Christchurch (Nový Zéland) - V novozélandském městě Christchurch, poničeném loňským zemětřesením, postaví provizorní kostel z lepenky. Nahradí tak dočasně katedrálu z 19. století, která byla při katastrofě tak zničena, že ji není možné opravit, a musí být proto stržena.
    Dočasná náhrada bude vysoká 25 metrů a postavena bude asi 300 metrů od poničené katedrály. Její vybudování přijde na pět milionů novozélandských dolarů (78 milionů korun). Stavba, již navrhl japonský architekt Shigeru Ban, pojme 700 lidí.
    Její stabilitu zajistí dřevěné pilíře, opěrná ocel a také betonové podloží. Podle tvůrců má odolat povětrnostním vlivům a také požáru a mohla by být použitelná až 20 let. Sloužit má do té doby, než bude postavena náhrada za zbořenou katedrálu.
    Zemětřesení o síle 6,3 stupně postihlo Christchurch loni v únoru. Zahynulo při něm 185 lidí a mnoho budov bylo natolik poškozeno, že odborníci nedoporučili jejich opravu, takže musejí být zdemolovány.
    V případě původní katedrály staré 131 let ještě ale není rozhodnuto na 100 procent. Nově se ozvali restaurátoři a žádají, aby se demolice znovu zvážila. Navrhují větší část stavby zachovat.
Autor: ČTK, 16.04.12 13:20
Návštěvnost: 2965 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.