Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Třetí etapa rekonstrukce High Line Park od Diller Scofidio + Renfro

V pondělí minulý týden byl představen projekt závěrečné třetí etapy přestavby newyorské High Line Park, na němž se dlouhodobě podílejí místní ateliéry James Corner Field Operations, Diller Sofidio + Renfro s nizozemským krajinným architektem Pietem Oudolfem. Opuštěná nadzemní železniční dráha prochází čtvrtěmi Meatpacking District, West Chelsea a Clinton/Hell's Kitchen na západním okraji Manhattanu. Do roku 2014 by měl být dokončen úsek mezi 10. a 12. Avenue a celková délka visutého parku se tak protáhnout na 2,33 kilometru. Zatímco první dvě etapy se proplétaly mezi stávajícími domy, tak závěrečný úsek povede kolem rozsáhlého zatím nezastavěného území na břehu řeky Hudson. Pro třetí úsek architekti přichystali odlišný koncept: 21 metrů vysoká pasáž na 30. ulici bude lemována květinovými záhony a krytými balkony s pěšími přechody k plánované věži Hudson Yards. Ze vyvýšené platformy vyrůstají jednotlivé dřevěné prvky a mění se v mobiliář: sedací lavice, stoly, hřiště či prolézačky. Celkové náklady na proměnu třetího úseku se vyšplhají na 90 milionů dolarů. Se stavebními pracemi se začne až v příštím roce. Do té doby budou jednotlivé zásahy diskutovány s místními obyvateli.

Více informací >
Autor: Petr Šmídek, 19.03.12 20:00
Návštěvnost: 3762 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.